Liwia - znaczenie imienia. Jest nie tylko oryginalne i wyjątkowo piękne, ale także rzadko spotykane

Wśród popularnych imion dla dzieci nie brakuje tych pochodzenie greckiego czy rzymskiego. Znaczenie imienia Liwia nie jest jednak oczywiste jak np. Zofia czy Klaudia. Na tle pozostałych, wyróżnia się jednak oryginalnością i pięknym brzmieniem i jednocześnie pozostaje niszowe i rzadko spotykane.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przed przyszłymi rodzicami stoi ciężka decyzja wybrania imienia dla pociechy. Często stresujące i odpowiedzialne zadanie skłania do poszukiwań wśród rankingów popularności, inspiracji wśród przodków lub autorytetów. 

Liwia - znaczenie imienia i pochodzenie

Wśród najpopularniejszych imion, które królują na listach popularności, można znaleźć także te rzadziej nadawane i bardziej niszowe. Do tych oryginalnych można zaliczyć krótkie i urocze imię dla dziewczynki. Mowa tu Liwii, której pochodzenie przypisuje się z okresu starożytnego Rzymu, a dokładnie oznaczało "należąca do rodu Liwiuszów". Z kolei łacińskie słowo livor oznacza "zazdrość". 

Cechy, które przypisuje się osobą o tym imieniu to przede wszystkim dobroć, lojalność, wrażliwość i uduchowienie. Imienniczką nie brakuje także optymizmu, dążenia do sukcesu oraz zdrowym podejściem do spraw różnej rangi. Liwia jednocześnie szybko się uczy, jest inteligentna, sprytna i wykazuje się doskonałą pamięcią. Ważnymi aspektami jest życie rodzinne oraz bliskie otoczenie przyjaciół i najbliższych. 

Liwia to także numerologiczna dziewiątka co oznacza, że lubi dzielić się zarówno dobrami jak i doświadczeniami z innymi ludźmi. Zaangażowanie społeczne jest bardzo istotne dla dziewiątek - życzliwa, kulturalna i tolerancyjna - to zaledwie garstka pozytywnych cech, które można wymienić. 

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan zdradziła imię dziecka. Jak się czuje w 8. miesiącu ciąży?

Liwia w rankingu popularności imion 

Na piedestale najpopularniejszych imion króluje bez zmian Zuzanna, Zofia i Hanna. Na dole listy można znaleźć jednak dużo więcej nietypowych i oryginalnych propozycji dla dziewczynek. Liwia w 2020 roku zajęła 55 miejsce, a nadano je 715 dziewczynkom. 

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2022 roku:

  1. Zuzanna - 6562,
  2. Zofia - 6325,
  3. Hanna - 6065,
  4. Julia - 5954,
  5. Maja - 5585,
  6. Laura - 5569,
  7. Oliwia - 4770,
  8. Alicja - 4767,
  9. Lena - 4599,
  10. Pola - 4483.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.