Tęczowe dziecko to dla wielu tajemnicze pojęcie. Na wyznanie zdecydowała się m.in. Meghan Markle

Tęczowe dziecko to dla wielu osób bardzo tajemnicze pojęcie. Chociaż narodziny nowego członka rodziny zwykle wiążą się z ogromnym szczęściem i radościom, to jednak dla jego rodziców, jest to moment, który przypomina o chwilach smutku, traumy, a niekiedy także przebytej depresji.

Tęczowe dziecko to określenie dzieci, które przyszły na świat po wcześniejszych traumatycznych wydarzeniach dotyczących poronień lub nawet śmierci dziecka. Nazwa ta ma podwójne znaczenie, symbolizuje tęczę, która pojawia się zawsze po burzy. Tak samo jest i w życiu. Po chwilach smutku czas na wielką radość.

Zobacz wideo To nie Twoja wina - film stworzony z fragmentów listów kobiet po stracie ciąży

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tęczowe dziecko już nie jest tematem tabu. Swoimi wyznaniami podzieliła się m.in. Meghan Markle

Coraz więcej rodziców, którzy doświadczyli traumatycznych wydarzeń – dzieli się swoimi historiami. O fakcie posiadania tęczowych dzieci podzieliła się już jakiś czas temu Meghan Markle, która w 2018 roku oficjalnie dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej jako żona Henryka, księcia Sussexu. Meghan jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci: Archiego (ur. 2019) i Lilibet Dianę(ur. 2021). Jednak zanim na świecie pojawiła się dziewczynka, Meghan w lipcu 2020 roku poroniła.

Dzięki takim publicznym wyznaniom celebrytów - pozostałe kobiety nie wstydzą się powiedzieć, że poroniły. Ich historie i doświadczenia są też ogromną ulgą dla innych, które mają podobne problemy.

O doświadczeniu poronienia opowiedziały także m.in. aktorki Milla Jovovich i Kate Beckinsale, modelka Chrissy Teigen, influencerka Arielle Charnas oraz żona aktora Aleca Baldwina - Hilaria. Tęczowymi tatusiami są również znani politycy, m.in. Barack Obama oraz Boris Johnson.

Kierowca autobusu wiózł dziecko w swojej kabinie.Kierowca autobusu wiózł dziecko w swojej kabinie. "Zrobił to, co było słuszne"

Tęczowe dzieci polskich gwiazd

Tęczowe dzieci mają też osoby związane z polskim show-biznesem. Już jakiś czas temu o swojej traumatycznej historii opowiedziała Aleksandra Żebrowska, żona aktora Michała Żebrowskiego. Jest aktualnie mamą trzech chłopców i prześlicznej dziewczynki, która całkiem niedawno przyszła na świat. Jednak kobieta ma za sobą kilka poronień i do tego ciążę pozamaciczną.

O swoim trudnym doświadczeniu, bólu i stracie już jakiś czas temu opowiedziała aktorka Zosia Zborowska, żona siatkarza Andrzeja Wrony. Tęczowymi mamami są również m.in. Joanna Koroniewska znana fanom z serialu "M jak Miłość", czy piosenkarka Agnieszka Hyży.

Okno życia we WrocławiuPijana 20-latka w oknie życia. Weszła i nie mogła wyjść. Ten pomysł sporo ją kosztował

Więcej o: