142 tysiące dla rodziny 2+1 w Polsce. Co trzeba zrobić, by otrzymać taką sumę środków?

Masz tylko jedno dziecko i zastanawiasz się, czy możesz otrzymać dodatkowe świadczenia na jego wychowanie? Śpieszymy z odpowiedzią. Rodzina 2+1 może otrzymać nawet 142,3 tysiąca złotych. Jak to możliwe?

Większość programów, dzięki którym można w Polsce otrzymać dodatkowe świadczenia na wychowanie pociech, przysługuje rodzinom wielodzietnym. To efekt tzw. polityki prorodzinnej. Czy rodzice jedynaków również mogą liczyć na ekstra gotówkę w domowym budżecie? Jak się okazuje, mogą. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Dzieci (zdjęcie ilustracyjne)Dodatkowe 500 plus na dziecko. Rodzice dwójki dostaną tysiąc zł

Programy prorodzinne. Nie tylko 500 plus

Flagowym projektem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej jest "Rodzina 500 plus". Z założenia, każde dziecko w rodzinie otrzymuje 500 zł aż do ukończenia 18 r.ż. Jak podaje strona nowiny24.pl z wyliczeń portalu Bankier.pl wynika, że "państwowe programy gwarantują czwartemu i każdemu kolejnemu dziecku dodatki finansowe w wysokości nawet 165,5 tys. zł. Z kolei kwota w przypadku jedynaków wynosi 142,3 tys. zł". Co ważne, otrzymanie środków nie jest powiązane z dochodem rodziny, ani nie podlega opodatkowaniu. 

Oprócz 500 zł na dziecko rodzice mogą liczyć również na ulgę podczas rozliczania PIT. Kiedy można z niej skorzystać? Obowiązuje do 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko kontynuuje naukę na studiach lub w szkole

Ile pieniędzy można otrzymać dzięki rocznemu odliczeniu? 1112,04 zł na pierwsze i drugie dziecko. W przypadku rodzin wielodzietnych mogą one liczyć na 2000,04 zł na trzecie dziecko oraz 2700 zł na każde kolejne. 

Bon turystyczny oraz dodatek na wyprawkę

Oprócz wyżej wymienionych dodatków rodzice jedynaków mogą starać się także o świadczenie "300 plus" na wyprawkę szkolną, a także o bon turystyczny, który przysługuje każdej rodzinie z przynajmniej jedną pociechą. Dodatkowe 500 zł na wakacje można wykorzystać do końca września br. 

Biorąc pod uwagę wszystkie świadczenia i ulgi rodzina 2+1 może liczyć na dodatkowe środki w kwocie 142,3 tys. zł.

Babcia z zimną krwią zabiła wnukiBabcia podała wnukom zatrutą zupę mleczną. "Wiedziałam, że mój mąż ma truciznę w aucie"

Więcej o: