Nagranie, które poruszyło wielu rodziców. Pokazuje, jak łatwo skrzywdzić dziecko

Emocje dziecka to trudny temat dla wielu rodziców. Aby dorosłym było łatwiej zrozumieć, to co czują najmłodsi, użytkowniczka TikToka o nicku "menzennial" opublikowała krótkie nagranie. Wystarczyło 14 sekund, aby wywołać dyskusję. "Nigdy nie zrozumiem tego, jak rodzice mogą być tak wredni dla dziecka" - napisała jedna z internautek.

Więcej historii rodziców przeczytasz na Gazeta.pl.

Nie jest łatwo radzić sobie z emocjami i pewnie wśród nas znajduje się wielu dorosłych, którzy jeszcze nie opanowali tej sztuki. Mimo to wielu rodziców oczekuje tego od najmłodszych. Menzennial na kilkunastosekundowym filmiku pokazała, co działoby się, gdybyśmy zwracali się do dorosłych tak samo, jak niektórzy rodzice mówią do swoich dzieci. Pod jej wideo posypały się komentarze. 

Zobacz wideo

Nagranie pokazuje, jak rodzice krzywdzą dzieci. "Nigdy tego nie zrozumiem"

"Nie mogę zrozumieć tego, że po 35 latach mnie oszukali. Już nigdy moje życie nie będzie takie samo" - zaczyna swoją wypowiedź zapłakana kobieta, która odtwarza reakcję dziecka. 

Następnie film pokazuje, jak mylące i szkodliwe może być dla najmłodszych oczekiwanie, że same poradzą sobie z emocjami. Mama, zamiast pocieszyć, dziecko i dać mu wskazówki na poradzenie sobie ze smutkiem, pozostawia je samotnie za zamkniętymi drzwiami i rzuca:

Nie wychodź, dopóki nie skończysz ryczeć.

Pomyślmy o tym, że gdyby przyszła do nas zapłakana przyjaciółka i powiedziała, że zdradził ją partner, nie kazalibyśmy jej wrócić, kiedy się uspokoi. Czemu więc mówimy tak swoim dzieciom? W tak młodym wieku dzieci potrafią się uspokoić, zwłaszcza jeśli na wielkie wybuchy emocjonalne odpowiada się pozostawieniem ich samych. Potrzebna jest wspólna praca, rozmowa i dotarcie do przyczyny tego, co powoduje w nich wybuchy. 

Lekceważenie emocji dzieci nie jest fair
Nigdy nie zrozumiem tego, jak rodzice mogą być tak wredni dla dziecka
Oczekujemy od dzieci tak wiele
Moje wewnętrzne dziecko potrzebuje przytulenia po tym filmiku
Ludzie wciąż mi to robią, a mam 23 lata
Dlatego właśnie czuję, że muszę się zamknąć w sobie, kiedy jest mi smutno

- pisali internauci.

Zdjęcie poglądowe.Te słowa padają z ust każdego rodzica. Szkodzą bardziej niż możemy sobie wyobrazić

Więcej o: