Dodatkowe 500 plus na dziecko. Rodzice dwójki mogą dostać nawet tysiąc, ale muszą się pospieszyć

Dodatkowe 500 plus na dziecko to spory zastrzyk gotówki, który przyda się w każdym domowym budżecie. Rodzice dwójki dzieci mogą dostać nawet tysiąc złotych do wykorzystania na wakacyjne wojaże. Jednak trzeba się spieszyć, bo czasu na ich spożytkowanie pozostało niewiele. Chodzi oczywiście o bon turystyczny, którego ważność mija z końcem września.

Dodatkowe 500 plus na dziecko, czyli bon turystyczny, który można wykorzystać nie tylko na nocleg w hotelu, czy pensjonacie, ale również na bilety wstępu do parków rozrywki, czy krajoznawcze wycieczki. Rodzice dwójki dzieci mogą otrzymać dodatkowy tysiąc złotych - jednak z jego wykorzystaniem muszą się spieszyć. Pozostało niewiele czasu na jego wykorzystanie.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodatkowe 500 plus na dziecko, czyli bon turystyczny na wakacje w Polsce

Dodatkowe 500 plus na dziecko to konkretne pieniądze do wykorzystania, a właściwie opłacenia noclegu w hotelu, pensjonacie, czy gospodarstwie agroturystycznym. Jednak opcji jest o wiele więcej. Bonem turystycznym można płacić za bilety wstępu do parków rozrywki i innych centrów atrakcji dla dzieci, a także za obozy, kolonie i półkolonie oraz wszelkie wycieczki - jednak z tym zastrzeżeniem, że musi to odbywać się na terenie naszego kraju.

Bon turystyczny to dokładnie 500 zł do wykorzystania na każde dziecko. Oznacza to, że rodzina 2 + 2 może otrzymać dodatkowe 1000 zł do wykorzystania na dowolny wakacyjny cel. Wystarczy jedynie aktywować 16-cyfrowy kod na swoim profilu PUE ZUS, aby cieszyć się z dofinansowania wypoczynku. Nie warto jednak czekać do końca z rezerwacją, ponieważ ważność bonu mija bezpowrotnie z końcem września. Oznacza to, że niewykorzystane środki przepadną i nie będzie można ich wymienić na żadne inne środki płatnicze.

Co warto wiedzieć o bonie wakacyjnym?

 Z bonu turystycznego skorzystają wszyscy ci, którzy posiadają co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Natomiast na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje jeszcze dodatkowe 500 zł, czyli łącznie 1000 zł do wykorzystania np. na turnus rehabilitacyjny.

Dodatkowe 500 zł na dziecko nie przysługuje jednak maluchom, które przyszły na świat w 2022 roku. Jest on przeznaczony dla tych dzieci, które urodziły się maksymalnie do końca grudnia 201 roku. Środki z bonu nie są przekazywane w formie gotówki, czy na konto bankowe rodzica. Te dodatkowe 500 zł do wykorzystania na wakacyjny wyjazd to swego rodzaju dokument elektroniczny, który można wykorzystać tylko do 30 września 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA