500 plus i ważne daty. Niedopilnowanie tych terminów może mieć znaczenie dla wypłaty świadczenia

500 plus i ważne daty. Rodzice często zastanawiają się nad tym, kiedy dostarczyć dokumenty. Istotną kwestią jest dopilnowanie terminów składania wniosków, bo to będzie miało wpływ na dalsze postępowanie.

1 czerwca 2022 r. rozpoczął się nowy okres świadczeniowy 500 plus. Wnioski składać można już od początku lutego. Osoby, które już to zrobiły to przed końcem kwietnia, są pewne ciągłości wypłacania pieniędzy. Rodzice, którzy się spóźnili otrzymali wyrównanie z poprzedniego miesiąca. Co jeśli nie zdążyliśmy? Musimy się spieszyć ze składaniem wniosków, bo zbliżają się związane z 500 plus ważne daty.

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

Więcej ważnych informacji świadczeniach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Mężczyzna zadbał o to, żeby jego córka nie chodziła głodna.Niedługo urodzi im się dziecko. Dziadek zrobił coś niewiarygodnego. "To najlepsza pomoc"

500 plus i ważne daty. Im szybciej dostarczymy dokumenty, tym lepiej

Od tego roku całym procesem zajmuje się ZUS, który rozpatruje wnioski i ustala datę wypłaty świadczenia. Poprzedni okres rozliczeniowy zakończył się 31 maja 2022 r. i na początku czerwca ruszył kolejny. Osoby, które chciały zachować ciągłość wypłat, musiały więc wcześniej wysłać bezbłędny wniosek (do 30 kwietnia). Kto nie zdążył, musiał poczekać. Część rodziców o 500 plus wnioskowała w kolejnych miesiącach i mogli liczyć na wyrównanie. Teraz niesamowicie ważną datą jest 31 sierpnia. Dlaczego? Nie można jej przekroczyć, gdyż mogą pojawić się problemy z wypłatą. Jeżeli zdążymy złożyć wniosek, to pieniądze na nasze konto trafią do 31 października. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że nie dostaniemy wyrównania za czerwiec i lipiec. 

A jak złożyć wniosek? Można to zrobić na trzy sposoby:

  • poprzez PUE ZUS,
  • rządowy portal Empatia,
  • bankowość elektroniczną.

Pamiętajmy jednak, że dokumenty wysłać trzeba drogą elektroniczną. Istotne jest również podanie informacji o numerze konta, na które mają być wpłacane pieniądze.

Wyprawka dla dzieci to dla niej żaden problemWyprawka szkolna to dla niej żaden problem. Ma ośmioro dzieci i potrafi zaoszczędzić

Więcej o: