Pięć hitowych imion dla dzieci, które mają zaskakujące pochodzenia i znaczenia. Nie wszyscy rodzice, wiedzą, co się kryje za ich wyborem

Wybranie imienia dla dziecka to bardzo ważna i trudna decyzja dla każdego rodzica. Inspiracje często czerpiemy z rankingów, znanych osób, autorytetów czy najbliższej rodziny. Niektóre z nich mają jednak bardzo ciekawe pochodzenie i znaczenie - wybraliśmy pięć oryginalnych i zaskakujących imion.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nadanie dziecku imienia to prawdziwe wyzwanie każdego rodzica. Wybierając, często kierujemy się modą oraz najpopularniejszymi wyborami i rankingami. Warto jednak wiedzieć, że przed tą istotną decyzją warto sprawdzić pochodzenie oraz znaczenie danego imienia - pomyłki rodziców mogą okazać się oryginalne, ale niestety czasami także krzywdzące dla dziecka. 

Najpopularniejsze imiona 2022Najpopularniejsze imiona 2022. Hitem mogą być te antyczne. Obrońca coraz wyżej w rankingach

Pięć hitowych imion dla dzieci, które mają zaskakujące pochodzenia i znaczenia

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość rodziców i całej rodziny. Towarzyszą temu wzruszające emocje oraz poczucie wyjątkowości i niepowtarzalności. Właśnie dlatego wielu rodziców tak bardzo chce nadać pociechom imiona niszowe, wyszukane lub popularne, ale wyróżniające się w tłumie. Chętnie korzystamy ze wszelakich pomocy, pomagają znaleźć odpowiedni wariant, który spełnia nasze oczekiwania, ale także ma ciekawe znaczenie i wyjątkowe pochodzenie. 

Wśród żeńskich imion nie brakuje pięknych, romantycznych i uroczo brzmiących propozycji. Wiele z nich ma odległe w czasie pochodzenie. Wiktoria znajduje się właśnie wśród nich. Popularne imię dla dziewczynki oznacza z łaciny zwycięstwo (victoria). W mitologii rzymskiej nosiła je rzymska bogini zwycięstwa i chwały. Wśród wyjątkowych cech wyróżnia się rozsądek, waleczność, opanowanie i dobrą intuicję. Osoby o tym imieniu są charakterne i uzdolnione. 

Z kolei Wojciech to staropolskie męskie imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od słów woj - wojownik i i ciech - uciecha, pociecha co można rozumieć jako "ten, który cieszy się z bycia żołnierzem". Wojciech jest dobrze zorganizowany i wytrwale dąży do celu. Ponadto wyróżnia go pracowitość i zaradność. Osoby o tym imieniu wytrwale dążą do celu i twardo stąpają po ziemi. Problemy nigdy nie są przeszkodą a wyzwaniem, które należy pokonać. 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imiona o ciekawym znaczeniu i pochodzeniu 

Jako trzecie i zarazem drugie żeńskie imię pragniemy wymienić, tradycyjne, piękne imię Maria. Przypisuje się mu pochodzenie hebrajskie, od słowa mariam, co oznacza napawać radością. Do cech Marii należą zdecydowanie, pracowitość, czułość oraz miłość dla ludzi i zwierząt. Niesienie pomocy to mocna strona kobiet o tym imieniu. Za dobrocią kryje się także mocny temperament oraz umiejętność wyrażania własnego zdania. 

Popularne w ostatnich latach męskie imię Antonii wywodzi się z łaciny, a dokładniej od rzymskiego rodu Antoniuszy. Oznacza: wspaniały, doskonały, wybitny. W cechach wyróżniamy nieograniczone pokłady cierpliwości i dobroci, a także determinację w wyznaczonym celu. 

Z kolei Olivia to imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza nic innego jak delikatną i subtelną gałązkę drzewa oliwnego, która jest symbolem pokoju. Łagodne uosobienie, dobroć, harmonia i dobra energia to zaledwie kilka z wyjątkowych cech. Oliwia często odnosi sukcesy zawodowe, ponieważ jest ambitna i bardzo szybko się uczy.

Więcej o: