Tęczowe dziecko ma m.in. Zofia Zborowska. Nie każdy przyznaje się do trudnego doświadczenia

Tęczowe dziecko to tajemnicze określenie, które za sobą skrywa cierpienie. Mówimy tak bowiem o dzieciach, które przyszły na świat po poronieniach. Dla wielu rodziców doświadczenie to jest zbyt trudne, by o nim mówić. Inni, jak na przykład Zofia Zborowska, zdobywają się na szczere wyznania.

Tęczowe dziecko rodzi się po trudnych wydarzeniach związanych z poronieniem lub śmiercią maleństwa po porodzie. Jest wyczekiwane i staje się symbolem nadziei na macierzyństwo. Samo oczekiwanie na dziecko wiąże się z ogromnym stresem, szczególnie gdy ciąża jest zagrożona. Mamami tęczowych dzieci  są znane osoby, jak Michelle Obama, Zofia Zborowska i Beyonce. Nie są one jedyne, bo takie matki mijamy też na ulicach. 

Zobacz wideo Wcześniactwo - co warto wiedzieć na ten temat?

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Andrzej Wrona, Zofia Zborowska Zofia Zborowska ma tęczowe dziecko. Zdobyła się na szczere wyznanie

Tęczowe dziecko. Co oznacza to zagadkowe pojęcie?

Pojawia się ono w rodzinach, w których matki straciły ciążę. Poronienie lub obumarcie płodu to ogromna tragedia dla kobiet, które chciały mieć potomstwo. Po tych trudnych doświadczeniach dowiadują się o kolejnej ciąży. Boją się, że będzie tak samo. Jednak zdarza się cud i na świat przychodzi zdrowy malec. Tęczowe dziecko daje nadzieję na wyczekiwane macierzyństwo. Jest niczym barwny łuk, który zwiastuje lepszą pogodę. Daje rodzicom radość i wywołuje na ich twarzach uśmiech. Jednak całe to szczęście podszyte jest cierpieniem. Matki cały czas pamiętają o utraconych dzieciach

Tęczowe dziecko. Zofia Zborowska powiedziała o tym trudnym doświadczeniu

Tęczowymi matkami zostają zwykłe kobiety, które spotykamy w sklepie, mijamy na ulicach i celebrytki. Jedną z takich matek jest Zofia Zborowska. Ciąża z córką była zagrożona, a doświadczenie wcześniejszych poronień wywoływało u niej stres. Do tego dowiedziała się, że cierpi na zespół antyfosfolipidowy, który upośledza funkcjonowanie układu odpornościowego i przyczynia się do poronień. Urodzenie córki było dla niej ogromnym cudem.

 

Matką tęczowego dziecka jest też księżna Meghan Markle. Zanim mogła cieszyć się macierzyństwem, straciła swoje dziecko. O tym doświadczeniu opowiedziała w 2020 roku na łamach magazynu "New York Times". Są jednak osoby, które nie potrafią o tym mówić. Utrata dziecka jest dla nich ogromnym cierpieniem, o którym nie da się zapomnieć. 

Meghan Markle Tęczowe dziecko to dla wielu zagadkowe pojęcie. Urodziła je Meghan Markle

Więcej o: