Matka pięciorga dzieci wygrała na loterii. Do tej pory regularnie żebrała pod sklepami

Mercedes wraz z pięciorgiem dzieci wiodła skromne życie w jednej z dzielnic Alicante i codziennie prosiła mieszkańców o pomoc. Teraz jej los się odmienił. Kobieta wygrała na loterii 1 271 000 euro.

Więcej historii rodziców przeczytasz na Gazeta.pl.

Jak informuje El Pais, mieszkańcy dzielnicy La Florida w Alicante dobrze znają Mercedes. Kobieta każdego dnia spacerowała po okolicy i prosiła przechodniów o pomoc. Tak było też w zeszły wtorek. Zgodnie z relacją dziennika między 9:00 a 14:00 Mercedes prosiła o pieniądze, ubrania lub jedzenie przed parkingiem supermarketu, potem przeniosła się w okolice banku. Kiedy skończyła, poszła do kiosku, gdzie codziennie kupowała los na loterii. Powiedziała ekspedientce, że chyba na jej kuponie znajdują się takie same liczby, jakie widziała na ekranie telewizora.

Zobacz wideo

"Wielokrotnie płakałam, ale nie wiedziałam do tej pory, co to łzy szczęścia"

Z relacji sąsiadów wynika, że Mercedes nigdy nie miała łatwego życia. Od czterech czy pięciu lat codziennie żebrała. Określają ją jako "bardzo miłą i uprzejmą kobietę, która nie potrafi czytać ani pisać". Pomimo tego, że bank wypłacił jej 1 271 000 euro, nie zmieniła swojej rutyny. El Pais informuje, że wciąż odwiedza te same sklepy i te same ulice. Teraz jednak nie prosi o pieniądze, a zbiera gratulacje.

Wielokrotnie płakałam, ale nie wiedziałam do tej pory, co to łzy szczęścia

- powiedziała, gdy odbierała nagrodę. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiła, było kupienie kapci za pięć euro. 

Katarzyna SokołowskaKatarzyna Sokołowska pokazała wózek synka. Zaskakuje jego cena, nie jest w stylu innych gwiazd

Więcej o: