Tęczowe dziecko. Z czym zmagają się jego rodzice? Trudne emocje owiane tajemnicą

Tęczowe dziecko, jeden z terminów, o którym ostatnimi czasy zrobiło się dość głośno. Instagram pełen jest zdjęć dzieci na kolorowym tle. Jednak za tym pojęciem kryje się ogromny ból i cierpienie, z którym musieli się zmierzyć jego rodzice. Niektórzy z nich potrzebowali pomocy specjalisty.

Tęczowe dziecko to termin, który powstał już jakiś czas temu i określa on malucha, który urodził się po wcześniejszych traumatycznych rzeczach swojej matki. Chodzi oczywiście o poronienia lub w ogóle po śmierci nowo narodzonego dziecka.

Zobacz wideo To nie Twoja wina - film stworzony z fragmentów listów kobiet po stracie ciąży

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tęczowe dziecko. Z czym zmagają się jego rodzice?

Jeśli chodzi o emocje, jakie są związane z narodzeniem dziecka, jest to głównie radość i wielkie szczęście. Jednak w przypadku rodziców tęczowego dziecka dochodzi jeszcze ogromny strach. Boją się, że to szczęście nie potrwa zbyt długo. Wielu z nich zmagało się z ogromną traumą, bólem i cierpieniem po starcie upragnionego dziecka. Niektórzy z nich szukali pomocy u specjalisty, bo depresja, która pojawiła się po tych przykrych wydarzeniach, była zbyt wielka, aby poradzić sobie z nią samemu.

Jednak w końcu los się do nich uśmiechnął i po wielkiej burzy przyszła tęcza. I spokój. I wielka radość. Dziecko urodzone po stracie poprzedniego daje nadzieję na lepsze dni. Jednak przyjście na świat malucha nie przekreśla wcześniejszych wspomnień, rodzice nadal będą o tym pamiętać. Tego nie da się wymazać.

Tęczowe dzieci i ich sławni rodzice

Ostatnimi czasy rodzice - pomimo swoich traumatycznych doświadczeń - opowiadają swoje historie i dzielą się z innymi swoimi przeżyciami. Dla niektórych to rodzaj terapii, a jeszcze inni szukają pocieszenia i zrozumienia.

O swoim bólu i cierpieniu, które było spowodowane poronieniem opowiedziała między innymi Megan Markle, obecnie mama dwójki tęczowych dzieci. Inne znane osoby, które są mamami tęczowych dzieci to np. żona byłego prezydenta USA, Michelle Obama, piosenkarka Beyonce czy aktorka Joanna Koroniewska znana fanom z serialu „M jak Miłość" oraz piosenkarka Agnieszka Hyży. Jedną z tęczowych mam jest również Katarzyna Sokołowska, która zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro, ponieważ pierwszą ciążę - naturalną - poroniła. 

 

Wśród znanych osób i celebrytów nie brakuje również tęczowych ojców, którzy również nie unikają tego tematu i mówią o swoich przeżyciach. Są to np. twórca Facebooka Mark Zuckerberg czy brytyjski polityk Boris Johnson.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.