300 tys. dla rodziny 2+2? Tyle można otrzymać środków, dopełniając formalności

300 tys. zł dla rodziny 2+2? Taką kwotę pieniędzy mogą otrzymać rodzice z dziećmi, którzy korzystają z wszelkich socjalnych programów. Począwszy od becikowego i kosiniakowego, poprzez świadczenia wychowawcze typu 500 plus, czy 300 plus, a skończywszy na ulgach podatkowych.

300 tys. zł dla rodziny 2+2? Oczywiście nie jest to jednorazowa kwota wypłaty, a raczej suma wszelkich świadczeń, na które mogą liczyć rodziny z dwójką dzieci. Są to pieniądze przyznawane od państwa - od urodzenia do osiągnięcia pełnoletności. Jednak, aby je otrzymać - trzeba dopełnić wszelkich formalności. Przy większości z nich trzeba złożyć wniosek o wypłatę, niektóre natomiast zależą od osiąganych dochodów.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

300 tys. zł dla rodziny 2+2? Na jakie świadczenia mogą liczyć rodzice i ich dzieci?

Jeśli chodzi o kwotę 300 tys. zł, to jest ona imponująca. Za taką sumę pieniędzy - przy obecnych stawkach, w mniejszym mieście można kupić mieszkanie. Jednak rodzice nie otrzymają tej sumy od razu i „do ręki". Wiele z nich wypłacane jest raz do roku (np. 300 plus), niektóre zależą od ilości osiąganego dochodu (np. 1000 zł becikowego i 1000 zł kosiniakowego), a jeszcze inne, takie jak RKO wypłacane są w transzach (po 500 zł lub 1000 zł), ale zależą od ilości dzieci i ich wieku.

Całej sprawie przyjrzał się dokładnie portal Heritage Real Estate, który przygotował analizę formy i wysokości przyznawanych świadczeń oraz ulg.

Analiza HRE InvestmentsAnaliza HRE Investments Fot. HRE Investments

Tutaj sprawa jest jasna i klarowna. Im więcej dzieci - tym ilość przyznanych pieniędzy wzrasta. Jednak jak wiadomo, za ilością przyznanych świadczeń idzie również większy koszt związany z wychowaniem dzieci.

Mama potrzebowała kilku chwil spokoju.Chciała spokoju, założyła na dziecko... śmietnik. Scena z parku szokuje

Na jakie wsparcie mogą liczyć rodziny z dziećmi?

Analizując te wszystkie programy społeczne i socjalne warto zaznaczyć, że niektóre z nich są wypłacane jedynie w postaci bonu, ulgi, bądź dopłaty. Mowa tu przede wszystkim o:

  • Bonie turystycznym - jednorazowej kwocie 500 zł do wykorzystania na dowolny wakacyjny cel;
  • Ulgach podatkowych - co roku w zeznaniu podatkowym rodzice dzieci mogą skorzystać z należnych im ulg;
  • Dopłacie do kredytu hipotecznego - tutaj rodzice nie dostaną pieniędzy bezpośrednio do ręki, ale jako dofinansowanie z budżetu państwa w formie nadpłaty kredytu. W przypadku urodzenia drugiego dziecka kwota wynosi 20 tysięcy złotych, przy trzecim i każdym kolejnym maluchu będzie to aż 60 tys. złotych. Chodzi o rządowy program, który jest dopłatą od państwa na rzecz rodzin z dziećmi.

Zdjęcie poglądowe."Córka chce podróżować po Polsce autostopem. Zrobię wszystko, żeby ją zatrzymać"

Więcej o: