Imię dla wrażliwej i romantycznej niewiadomego pochodzenia. Rodzice coraz częściej nadają je córkom

Wybór imienia dla dziecka to poważna sprawa. Ostatnimi czasy wśród imion dla dziewczynek zyskuje popularność to przeznaczone dla wrażliwych i romantycznych, ale o nieznanym pochodzeniu. Zobaczcie, o jakie imię chodzi.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Przy wyborze imienia wielu rodziców kieruje się znaczeniem. Rodzice sprawdzają księgi imion, aby wybrać to, które przyniesie dziecku szczęście oraz zapewni dobre cechy charakteru. Takim ciekawym imieniem dla dziewczynki jest Blanka. Dlaczego? Sprawdźcie, co powinniście wiedzieć o tym imieniu.

Niemowlę (zdjęcie ilustracyjne) Najładniejsze imiona dla dziewczynek. Powraca imię noszone przez gwiazdy

Imię dla wrażliwej i romantycznej niewiadomego pochodzenia

Blanka to coraz częściej nadawane imię żeńskie. Jest to hiszpańska wersja francuskiego imienia Blanche - biała, jasnowłosa, bądź germański odpowiednik słów "blankus", "blanchus", co oznacza "biała". Blanka występuje też niekiedy w formie Bianka, co jest spolszczeniem włoskiej wersji imienia Bianca.

Imię Blanka nosiło wiele znanych kobiet, w tym władczyń:

  • Blanka de Burbon (1339–1361) – królowa Kastylii i Leónu,
  • Blanka Burgundzka – tytularna królowa Francji,
  • Blanka d’Évreux – królowa Francji,
  • Blanka I z Nawarry – królowa Nawarry,
  • Bianca Maria Sforza – cesarzowa niemiecka,
  • Blanche Lincoln – polityczka i senatorka ze stanu Arkansas (USA).

 Blanka obchodzi imieniny dwa razy w roku - 7 października i 1 grudnia. 

Jakie są dziewczynki o tym imieniu? Przede wszystkim wrażliwe i romantyczne, o dużych zdolnościach artystycznych. Lubi fantazjować i żyć we własnym świecie, ale zarazem potrafi być duszą towarzystwa. Może być jednak też zazdrosna i zaborcza w miłości. Jej patronką jest Św. Blanka Kastylijska. Istnieje też powiedzenie o tym imieniu: "Stara się solidna Blanka, by w miłości nie mieć manka".

Imię dla dziewczynki, które wypadło z rankingu. Niegdyś uchodziło za zakazane, a oznacza piękną Imiona dla dziewczynek 2022. Z rankingu zniknęła "hebrajska piękność"

Więcej o: