Ksiądz chciał pobłogosławić dziecko. Nie takiej reakcji oczekiwał

Nagranie powstało w czasie chrztu małej dziewczynki. Dziecko nie bało się księdza, nie było też znudzone uroczystością. Trzymane na rękach przez matkę chrzestną, w pewnej chwili złapało kapłana za dłoń.

Więcej tematów związanych z macierzyństwem na stronie Gazeta.pl

Gdy rodzice decydują się zabrać do kościoła małe dziecko, muszą się liczyć z tym, że będzie ono zakłócało spokój i porządek. Maluchy w kościele szybko się nudzą, nie chcą siedzieć spokojnie w ciszy. Wolą wędrować po obiekcie i "zwiedzać" jego wszystkie zakamarki, czasem, w zabawny sposób komentując to, co widzą. Młodsze dzieci z kolei często płaczą, gaworzą, śmieją się lub krzyczą. Rodzice starają się je uspokoić i uciszyć, ale ich starania przynoszą często przeciwny efekt. No i należy w tym wszystkim zachować jeszcze powagę, a o to bywa czasami naprawdę trudno. 

Mama potrzebowała kilku chwil spokoju.Chciała spokoju, założyła na dziecko... śmietnik. Scena z parku szokuje

Dzieci w kościele czasami przeszkadzają

W czasie ważnych kościelnych wydarzeń, np. chrztu lub ślubu, maluchy potrafią skupić na sobie całą uwagę zebranych. O ile w pierwszym przypadku nikomu to nie przeszkadza, bo w końcu to ich wydarzenie, o tyle w drugim - nie zawsze bywa pożądane. Chłopiec z tego nagrania zakłócił uroczystą mszę, ale księża nie mieli mu tego za złe. Inaczej było w przypadku panny młodej, która opowiedziała o tym, jak dzieci zepsuły jej uroczyste wejście do kościoła. Z tego powodu najmłodsi nie zawsze bywają w świątyni mile przez wszystkich widziani

Zobacz wideo

Mała dziewczynka zaskoczyła księdza w czasie chrztu

Czasem dzieci robią coś zupełnie nieoczekiwanego, jak na poniższym nagraniu. Zostało ono udostępnione przez ada.miriii i powstało w kościele w Albanii, w czasie chrztu małej dziewczynki. 

Ksiądz błogosławił trzymane przez matkę chrzestną dziecko. W pewnym momencie chwyciło ono rękę księdza i wsadziło sobie do buzi. Dziewczynka prawdopodobnie ząbkowała, o czym może świadczyć smoczek z gryzaczkiem przyczepiony do jej sukienki. A w takich przypadkach dzieci często wkładają do buzi wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu. Także rękę kapłana. Ksiądz był zaskoczony, jednak nie zabrał dłoni. Nagranie rozczuliło i rozbawiło internautów. 

Pyszne paluszki

- żartowali

Zdjęcie poglądowe."Córka chce podróżować po Polsce autostopem. Zrobię wszystko, żeby ją zatrzymać"

Więcej o: