Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Rodzice muszą się spieszyć, by zaoszczędzić na wakacjach

Połowa wakacji za nami. Jeśli jeszcze nie wykorzystaliście urlopu, warto skorzystać z letniej pogody i wybrać się na wypoczynek całą rodziną. Aby wyjazd nie nadwyrężył zbytnio waszego portfela, wciąż możecie skorzystać z bonu turystycznego.

Wakacje z pociechą to zawsze niespodziewane sytuacje oraz dodatkowe wydatki. W okresie wciąż rosnącej inflacji jest to szczególnie odczuwalne. Na szczęście wciąż możemy skorzystać z bonu turystycznego, którym podreperujemy trochę budżet. Nie zostało jednak zbyt wiele czasu — wkrótce przestanie obowiązywać. Do kiedy możemy go zrealizować?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny — nawet 1000 zł wsparcia na wakacje

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie uprawniające do uzyskania kwoty 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia (1000 zł na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności). Przysługuje niezależnie od poziomu dochodów czy rodzaju zatrudnienia. Jego założeniem jest wsparcie rodzin oraz branży turystycznej w trudnych, pandemicznych czasach. Do czerwca tego roku aktywowano ponad 3,4 miliona bonów.

Aby z niego skorzystać, należało przejść proces rejestracji oraz aktywacji na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Indywidualny, 16-cyfrowy kod otrzymujemy za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany wcześniej numer telefonu lub e-mail. Warto wiedzieć, że bon nie przysługuje dzieciom urodzonym w 2022:

Bon przysługuje osobom, którym przyznano prawo do świadczenia wychowawczego 500+ lub dodatku wychowawczego do dnia 31 grudnia 2021. Świadczeniem w formie bonu nie są objęte dzieci urodzone w 2022 r.

– czytamy na stronie bonturystyczny.polska.travel.

Gdzie możemy zrealizować bon turystyczny?

Bon turystyczny możemy zrealizować na terenie całego kraju — opłacając nocleg w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym i na kempingu, albo wykupując wejście na imprezę turystyczną. 

Dokładną listę miejsc znajdziemy na oficjalnej stronie projektu w zakładce Lista Podmiotów Akceptujących Bony.

To już ostatnie chwile na skorzystanie z bonu turystycznego

Tegoroczne wakacje są ostatnimi, podczas których możemy skorzystać z bonu. Jego ważność wygasa wraz z końcem września, dlatego jeśli chcecie zaoszczędzić na wyjeździe z dziećmi, warto się pospieszyć.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: