To imię dla dziewczynki było uwielbiane w latach 50. Wciąż jest bardzo popularne za sprawą dzieci gwiazd

Czasem wybór imienia nie jest kwestią rodzinnej tradycji ani popularności. Zdarza się, że na naszą decyzję ma wpływ kino, kultura, show-biznes. Przykładem może być imię dla dziewczynki, które noszą córki niektórych gwiazd. Jak ono brzmi?
Zobacz wideo Karmieniu piersią towarzyszą emocje (czasami też kontrowersje). Jak sobie radzić?

Życie gwiazd staje się czasem inspiracją dla wielu z nas. Zwłaszcza jeśli dana kwestia jest nacechowana czymś pozytywnym lub ciekawym. Są także osoby, które bacznie śledzą pierwsze strony gazet, lub mają swoich idoli ze świata mody, muzyki lub kina. Czy ich decyzje mogą mieć choćby minimalny wpływ na nasze życie? To bardzo możliwe. 

Zakazane imię dla dziewczynki wypadło z rankingu. Nasi przodkowie silil się na podstępy, by nazywać tak córkiZakazane imię dla dziewczynki wypadło z rankingu. Dawniej było popularne

Imię dla dziewczynki, które było uwielbiane dawniej, znowu zyskuje popularność

Alicja, bo tak brzmi imię dziewczynki, które w latach 50.XX wieku zdobywało szczyty popularności. Mówi o tym zapis z książki pt. "Nasze imiona" autorstwa Jana Grzeni, wydanej 2002 roku. To właśnie wtedy nadano je dzieciom blisko 46 tysięcy razy. Jednak jak się okazuje Alicja także w obecnych czasach, zyskuje na popularności. 

W 2015 roku imię to było na dziewiątym miejscu spośród najczęściej wybieranych w całej Polsce. Rok później było już na miejscu ósmym. W 2018 wspięła się o kolejną pozycję, zajmując siódme miejsce i utrzymała się na niej przez kilka kolejnych lat.

Za popularnością Alicji może stać fakt, że istnieje sporo używanych zdrobnień tego imienia. Nazywając tak swoją córkę, możemy zwracać się do niej, także używając określenia Alusia, Lusia, Alutka czy Luśka. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

'Chłopi'Krótkie imię dla dziewczynki, które zyskało na popularności dzięki powieści

Alicja pośród gwiazd, czyli kto nosi takie imię?

Wpływ na nasz wybór może mieć także fakt, iż również osoby z pierwszych stron gazet decydowały się nazwać tak swoją córkę. Przykładem może być znany kompozytor Piotr Rubik. To właśnie jedna z jego pociech nosi imię Alicja. Kolejną znaną postacią jest Alicja Neuman, córka Pauliny Młynarskiej. 

W świecie show-biznesu jest jednak wiele innych osobistości o tym imieniu, które znamy i cenimy od lat. Wybitna artystka sceniczna Alicja Majewska. Inne pokolenie preprezentuje Alicja Bahleda-Curuś, aktorka znana z wielu ról filmowych i teatralnych także za granicą, czy wreszcie kobieta ze świata sportu, wspaniała siatkarka Alicja Leszczyńska.

Więcej o: