Popularne imiona dla chłopców. Od lat jest jeden król. To krótkie, antyczne imię. Wielu nie wie, co oznacza

Kiedy z niecierpliwością wyczekujemy naszego syna, to przez myśl przeplata się wiele różnych imion. Często wybieramy je już na samym początku ciąży, ale zdarza się tak, że ostateczna decyzja zapada dopiero kiedy spojrzymy na dziecko po raz pierwszy. Jest jednak pewne imię, które króluje wśród małych chłopców, a jego znaczenie jest nietypowe.
Zobacz wideo Karmieniu piersią towarzyszą emocje (czasami też kontrowersje). Jak sobie radzić?

Decyzja dotycząca wyboru imienia dla oczekiwanego dziecka nie zawsze jest prosta. Każdy rodzic traktuje swojego malucha jak najcenniejszy skarb i chce, aby noszone przez niego imię odzwierciedlało jego wyjątkowość. Kiedy jednak spojrzymy na oficjalne dane, to okazuje się, że od lat jedno imię wybierane jest nader często. Jakie?

Najpopularniejsze imiona męskie. W rankingu jest tylko jedno imię słowiańskie. Oznacza 'owianego sławą'Najpopularniejsze imiona męskie. W rankingu jest tylko jedno imię słowiańskie

Król spośród najbardziej popularnych imion dla chłopców

Aby dokładnie odzwierciedlić sytuację wybieranych przez rodziców imion męskich, sprawdziliśmy oficjalne dane rządowe. Na stronie dane.gov.pl znajduje się szczegółowa statystyka, która umożliwi nam rzetelną analizę. 

Pod lupę wzięliśmy imiona wybierane na przestrzeni ostatnich kilku lat. W 2015 roku na podium mieliśmy Jakuba, Antoniego oraz Szymona. Jednak już rok później to właśnie Antonii był najczęstszym wyborem rodziców. Ten trend utrzymał się aż do 2021 roku. To właśnie wtedy na świat przyszło, aż 7 821 chłopców o imieniu Antonii.

Powodów, dla których decydujemy się nazwać tak naszego syna, może być wiele. Już sama kwestia używania zdrobnienia sprawia, że Antoś szybko zyskuje uznanie. Jeśli jednak kierujemy się znaczeniem danego imienia, to w tej kwestii, Antonii także deklasuje, pozostałych chłopców. Imię to wywodzi się z rzymskiego rodu Antoniuszów i oznacza osobą doskonałą, wybitną oraz wspaniałą. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Imię dla chłopca, które może być hitem 2022. Wskoczyło do rankingu i oznacza 'antycznego lwa'Imię dla chłopca, które może być hitem 2022. Oznacza "antycznego lwa"

Popularne imiona wśród chłopców. Jak nazywamy synów w Polsce?

Poza Antonim w ostatnich latach do najczęstszych wyborów należał Jakub lub Szymon. Rodzice decydowali się także, aby syna nazwać imieniem Jan lub Filip. Rzadziej wybierano Aleksandra lub Franciszka. 

Lista imion męskich nadanych dzieciom w 2021 r. wg pola: imię pierwsze - statystyka ogólna dla całej Polski.Lista imion męskich nadanych dzieciom w 2021 r. wg pola: imię pierwsze - statystyka ogólna dla całej Polski. Fot. dane.gov.pl

W pierwszej dziesiątce znajduje się także Mikołaj, Adam i Wojciech. Choć na przestrzeni lat zmieniała się ich liczba, to zaskoczeniem może być 2021 rok, w którym pojawił się także Leon oraz Stanisław.

Więcej o: