1000 zł na dziecko. Nawet tyle można dostać na rodzinne wakacje. Czasu jest coraz mniej

Jeśli jeszcze nie wykorzystaliśmy naszego urlopu, lub dysponujemy wolnym czasem, warto wybrać się na odpoczynek z rodziną. Jednak każdy wyjazd wiąże się ściśle z określonymi kosztami, zatem, aby odciążyć nieco domowy budżet, możemy nadal skorzystać z bonu turystycznego.
Zobacz wideo Karmieniu piersią towarzyszą emocje (czasami też kontrowersje). Jak sobie radzić?

Od 2020 roku możemy skorzystać z pomocy oferowanej przez rząd. Jest nim bon turystyczny, dzięki, któremu mamy szansę uregulować część płatności związanych z pobytem dzieci na wyjazdach wakacyjnych. Na co jeszcze możemy go przeznaczyć i do kiedy jest ważny? Odpowiadamy.

Wózek inwalidzki (zdjęcie ilustracyjne)500 plus dla niepełnosprawnych. Jakie warunki trzeba spełnić?

Bon turystyczny to nawet 1000 złotych na jedno dziecko, gdzie możemy go wykorzystać?

Wybierając się na wakacje z dziećmi, zawsze liczymy się z faktem, że koszty wyjazdu będą dość wysokie. Problem narasta zwłaszcza tego lata, kiedy wszechobecna wysoka inflacja sprawia, że dokładnie kalkulujemy nasze wydatki. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji może być wykorzystanie bonu turystycznego oferowanego przez państwo. 

Tego typu bezgotówkowa forma pomocy przysługuje każdemu dziecku do momentu ukończenia 18 roku życia. Wartość bonu wynosi 500 zł, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych jest to kwota rzędu 1000 złotych. Nie otrzymamy pieniędzy na konto, tak jak w przypadku innych świadczeń, ale aktywując bon, będziemy mogli za jego pomocą uregulować należności za pobyt dziecka w hotelu, parkach rozrywki, czy imprezach kulturalnych. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dziecko na rowerze (zdjęcie ilustracyjne)Za wycieczkę rowerową z dzieckiem można słono zapłacić. To to za mandat?

Jak aktywować bon turystyczny? Ile czasu pozostało?

Ważność bonu została przedłużona do 30 września 2022 roku. Zatem to ostatni moment ja wykorzystanie tej formy pomocy. Jednak aby użyć bonu, należy najpierw go aktywować. W tym celu logujemy się na platformie usług elektronicznych PUE ZUS i postępujemy według poniższej instrukcji:

  • Po zalogowaniu klikamy w zakładkę "Ogólny", a następnie w "Polski Bon Turystyczny".
  • Wybieramy opcję "Mój bon", a w kolejnym kroku naciskamy przycisk "Aktywuj bon".
  • Zostaniemy poproszeni o wpisanie adresu e-mail oraz nr telefonu.
  • Po uzupełnieniu tych danych klikamy "Aktywuj bon".
  • Na ekranie monitora wyświetli się informacja, że bon jest już aktywny. Potwierdzamy odebranie komunikatu, naciskając "OK".
Więcej o: