Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Rodzice mają ostatnią szansę, by dostać dodatkowe 500 zł

Choć wakacje powoli dobiegają końca, to jednak wielu z nas nie wykorzystało jeszcze urlopu. Kierunki wybierane na letni odpoczynek często bywają spontaniczne. Co jednak jeśli wyjazd z dziećmi okaże się zbyt kosztowny? Przypominamy o możliwości wykorzystania bonu turystycznego, którym uregulujemy część należności. Do kiedy jest ważny i jak z niego korzystać?
Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Wyjazd z dziećmi to nie tylko przygoda, poznawanie świata oraz forma wspólnego spędzania czasu i rozwijania więzi. To także w dużej mierze wyższe koszty odpoczynku. Nic w tym dziwnego, w końcu zabierając gdzieś swoje pociechy, chcemy zapewnić im wiele atrakcji oraz dobry standard. Aby choć minimalnie odciążyć budżet możemy nadal wykorzystać nasz bon turystyczny.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wysypka (zdjęcie ilustracyjne)Pomidorowa gorączka atakuje najmłodszych. Jej objawy są podobne do innej choroby

Wakacje z dziećmi 2022, czyli jak odpocząć wykorzystując bon turystyczny

Bon turystyczny to oferta rządowa wprowadzona już w sierpniu 2020 roku. Jej celem było zachęcenie Polaków do odpoczywania na terenie kraju. Wartość oferowanej pomocy wynosi 500 złotych na każde dziecko do uzyskania przez nie 18 roku życia. Jeżeli w rodzinie znajduje się dziecko niepełnosprawne, to wówczas przysługuje mu 1000 zł. 

Jest to forma bezgotówkowej pomocy materialnej, dzięki której możemy uregulować należności związane z pobytem dzieci w hotelach, pensjonatach oraz na różnego rodzaju koloniach czy obozach. Bon turystyczny możemy także wykorzystać jako środek płatniczy podczas różnych imprez kulturalnych, a także udając się do parków rozrywki. 

Szczegółową listę podmiotów akceptujących bon znajdziemy na stronie bonturystyczny.polska.travel.

Jarosław Kaczyński. Prezes partii Prawo i SprawiedliwośćWypłaty 500 plus. Nie będzie waloryzacji? Kaczyński: Nie chcemy Polski, która żyje ze świadczeń

Aktywacja bonu turystycznego, to ostatni moment!

Wakacje zmierzają ku końcowi, dlatego jeżeli jeszcze nie aktywowaliśmy i nie skorzystaliśmy z możliwości użycia bonu turystycznego, to mamy na to ostatnią szansę. Jego ważność została przedłużona tylko do 30 września 2022 roku. A zatem pozostało nam tylko kilka tygodni. 

Jak go aktywować? To bardzo proste. Wszystko odbywa się za pośrednictwem portalu usług elektronicznych PUE ZUS i trwa zaledwie kilka minut. Poniżej przedstawiamy szczegółowy instruktaż:

  1. Logujemy się na platformę PUE ZUS, w tym celu możemy użyć naszej bankowości elektronicznej.
  2. Po zalogowaniu klikamy w zakładkę "Ogólny", a następnie w "Polski Bon Turystyczny".
  3. Wybieramy opcję "Mój bon", a w kolejnym kroku naciskamy przycisk "Aktywuj bon".
  4. Zostaniemy poproszeni o wpisanie adresu e-mail oraz nr telefonu.
  5. Po uzupełnieniu tych danych klikamy "Aktywuj bon". Na ekranie monitora wyświetli się informacja, że bon jest już aktywny. Potwierdzamy odebranie komunikatu, naciskając "OK".
Więcej o: