Imię dla chłopca, które może być hitem 2022. Wskoczyło do rankingu i oznacza "antycznego lwa"

Wybór imienia bywa trudny, a wszystko dlatego, że to nasza decyzja zostanie z dzieckiem już na zawsze. Chcemy, aby brzmiało przyjemnie, ciekawie lub dostojnie, lub po prostu niosło ze sobą dobre skojarzenia i pozytywną energię. Niektóre, często nieoczywiste z czasem stają się hitem. Jakie imię dziś analizujemy? Sprawdź.
Zobacz wideo Rodzice wracają z dzieckiem do domu i się zaczyna. Kamil Baleja: Najgorsze, co można zrobić to zaufać dobrym radom

Kiedy na świat przychodzi maleństwo, rodzice chcą nadać mu najpiękniejsze imię na świecie. Często wybrali je jeszcze przed narodzinami, jednak są sytuacje kiedy nie podjęli ostatecznej decyzji. Wtedy najważniejsze jest to pierwsze spojrzenie.

Imię dla chłopca, które oznacza "antycznego lwa"

Podczas wyboru imienia ważne jest także jego znaczenie. Przyszli rodzice przeglądają informacje, które pomagają w podjęciu decyzji. Ważne są cechy, jakie przypisane są do danego imienia, oraz ich źródło pochodzenia. Niektórzy wzorują się na postaciach biblijnych, a inni poszukują natchnienia gdzie indziej. Przykładem może być imię Leon. Wywodzi się z łaciny i dosłownie oznacza "antycznego lwa".

Odzwierciedleniem niezwykłego imienia mają być cechy charakteru, jakie go określają. Chłopiec, który je nosi, jest silny, mężny i odważny. Dba o swój wygląd, a spojrzeniem przyciąga płeć piękną. Przez dostojność brzmienia imię Leon uważane jest za iście królewskie. 

Wśród znanych osób noszących to imię są sławy polskiego kina takie jak Leon Pietraszak czy Leon Niemczyk.

Niemowlę (zdjęcie ilustracyjne) Najładniejsze imiona dla dziewczynek. Powraca imię noszone przez gwiazdy

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

'Chłopi' Krótkie imię dla dziewczynki, które zyskało na popularności dzięki powieści

Imię Leon z każdym rokiem zyskuje popularność

Niegdyś to męskie imię nie było zbyt częstym wyborem wśród przyszłych mam. W 2000 roku jedynie 32 synów zostało nazwane w ten sposób. Z czasem jednak sytuacja uległa zmianie. Osiem lat później na świat przyszło ponad 300 Leonów, a w 2010 roku, aż 543. 

Kolejne pięć lat przyniosło nowe zmiany i już w 2015 roku ponad 3 tys. chłopców zostało nazwanych imieniem Leon. Jak wynika z informacji zamieszczonych na portalu dane.gov.pl, w 2020 roku było ich znacznie więcej, bo aż 5018. Najwięcej jednak zanotowano w ubiegłym roku, ich liczba to 5296.

Lista imion męskich nadanych dzieciom w 2021 r. wg pola: imię pierwsze - statystyka ogólna dla całej Polski.Lista imion męskich nadanych dzieciom w 2021 r. wg pola: imię pierwsze - statystyka ogólna dla całej Polski. Fot. dane.gov.pl

W ten sposób Leon powoli wzbija się na górne pozycje rankingu najczęściej wybieranych imion męskich. A już teraz zajmuje szóste miejsce.

Więcej o: