Rodzice dwójki dzieci mogą dostać aż 300 tys. zł od rządu. Aby dostać środki, trzeba dopełnić formalności

Większość rodziców nie wie, że od rządu może dostać dużo więcej niż najpopularniejsze świadczenie 500 plus czy 300 plus na wyprawkę szkolną. Ci, którzy mają dwójkę dzieci, mogą otrzymać nawet 300 tys. złotych! Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Rodziny wielodzietne zmagają się często z ogromnymi wydatkami, ale mogą liczyć na wsparcie od rządu. Z jakich dodatków i świadczeń oraz na jakich zasadach mogą skorzystać polscy rodzice? Sprawdź.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

Rodzice dwójki dzieci mogą dostać aż 300 tys. zł od rządu. Komu przysługują te pieniądze?

Z analizy Heritage Real Estate wynika, że rodzice jednego dziecka mogą otrzymać od rządu wsparcie w wysokości 100 tys. złotych, ale już rodzice dwójki dzieci mogą starać się o przyznanie nawet 300 tys. złotych. Warto jednak pamiętać, że nie jest to datek jednorazowy, ale przyznawany jest dziecku przez okres osiągnięcia pełnoletniości.

Rodzice niezależnie od swoich dochodów, mogą pobierać na dziecko co miesiąc świadczenie 500 plus oraz 300 złotych przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dodatkowe wsparcie dla małego dziecka wynosi też 1000 zł. Jeśli zsumujemy te kwoty oraz uwzględnimy dodatkowe czynniki, to otrzymamy wartość 123,6 tysięcy zł za okres od narodzin do uzyskania pełnoletności. W przypadku, gdy rodzice mają dwójkę dzieci, kwota ta wzrasta do ponad 300 tysięcy złotych.

Formy pomocy dla rodziców i opiekunów. Są sporym zastrzykiem gotówki

Zasiłek rodzinny jest wypłacany aż do 24. roku życia pod warunkiem kontynuowania edukacji. Jego wysokość jest jednak uzależniona od wieku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dla wielu rodziców niezwykle ważne są również ulgi podatkowe. Ich wysokość zależna jest od liczby posiadanych dzieci. Rodzic trójki pociech może w sumie uzyskać aż ponad cztery tysiące złotych ulgi.

Kosiniakowe to świadczenie w wysokości 1000 złotych, które co miesiąc wypłacane bezrobotnej matce przez okres roku od momentu urodzenia dziecka. Otrzymują je kobiety, które nie płaciły wcześniej składek do ZUS. Jeśli na świat przyszły bliźniaki to świadczenie jest wypłacane przez 65 tygodni, a w przypadku trojaczków, przez 67 tygodni.

Z kolei w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego można otrzymać nawet 12 tys. złotych. Kwota ta jest wypłacana łącznie na drugie i kolejne dziecko od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończyło 12. miesiąc życia, do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dziecko ukończy 36. miesiąc życia.

Więcej o: