Bon turystyczny - do kiedy ważny? Rodzice muszą się spieszyć, by dostać pieniądze od rządu

Czas wakacji powoli dobiega końca, jednak część z nas nie skorzystała jeszcze z urlopu. Jeżeli planujemy wyjazd z dziećmi, to pozostało nam niewiele czasu, by móc wykorzystać bon turystyczny. Do kiedy mamy szansę obniżyć koszty pobytu naszej pociechy? To już ostatni moment.
Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie. Pakowanie często nie ogranicza się do jednej walizki, bo przecież zabierając pociechy ze sobą, trzeba być gotowym na wszystko. Wydatki także rosną, bo w końcu wakacje to przyjemności, a one kosztują. Jednak aby wyjazd okazał się nieco bardziej ekonomiczny, możemy nadal wykorzystać swój bon turystyczny. Do kiedy jest ważny? Odpowiadamy.

Maczuga Herkulesa w Pieskowej SkaleNie ma jak Polska! Gdzie jechać na wakacje z dziećmi

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bon turystyczny, czyli wakacje z dziećmi 2022

Jeżeli odkładaliśmy wspólny wyjazd z dziećmi na późniejszy termin, to często zastanawiamy się do kiedy mamy możliwość wykorzystania rządowego wsparcia w formie bonu turystycznego. Jak informowało nas o tym Ministerstwo Sportu i Turystyki pod koniec ubiegłego roku, ważność bonu została przedłużona do 30 września 2022 roku. Zatem jeśli nadal nie wykorzystaliśmy tej możliwości, to mamy ku temu ostatnią szansę w do końca sierpnia.

Przypominamy, że ta bezgotówkowa forma wsparcia pozwala nam na uregulowanie opłaty za noclegi dzieci lub niektóre wakacyjne atrakcje. Bonem turystycznym pokryjemy także część kosztów związanych z koloniami, obozami harcerskimi, czy sportowymi naszych pociech. 

Wakacje nad morzem z dziećmi, czyli gdzie i kiedy wykorzystamy bon turystycznyWakacje nad morzem z dziećmi, czyli gdzie wykorzystamy bon turystyczny

Tańsze wakacje, czyli jak skorzystać z bonu turystycznego?

Polski Bon Turystyczny to odpowiedź rządu na kryzysową sytuację w sektorze polskiej turystyki, wywołaną pandemią COVID-19. Celem inicjatywy było zachęcenie Polaków do spędzania urlopów i czasu wolnego na terenie naszego kraju. Bon przysługuje każdemu dziecku do momentu ukończenia osiemnastego roku życia. Jego wartość wynosi 500 zł, a w przypadku pociechy z niepełnosprawnością wzrasta ona do 1000 złotych. 

Skorzystanie z tej formy wsparcia jest możliwe wyłącznie po uprzednim aktywowaniu naszego bonu na platformie usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o nazwie PUE ZUS.

Jednak aby aktywować przyznany bon, musimy wykonać następujące kroki:

  1. Logujemy się na platformę PUE ZUS, w tym celu możemy użyć naszej bankowości elektronicznej. 
  2. Po zalogowaniu klikamy w zakładkę "Ogólny", a następnie w "Polski Bon Turystyczny".
  3. Wybieramy opcję "Mój bon", a w kolejnym kroku naciskamy przycisk "Aktywuj bon".
  4. Ukaże się nam okienko, dotyczące aktywacji bonu i zostaniemy poproszeni o wpisanie adresu e-mail oraz nr telefonu. Po uzupełnieniu tych danych klikamy "Aktywuj bon". Na ekranie monitora wyświetli się informacja, że bon jest już aktywny. Potwierdzamy odebranie komunikatu, naciskając "OK".

Jeżeli chcemy poznać listę obiektów, które akceptują bony turystyczne możemy skorzystać z wyszukiwarki na stronie bonturystyczny.polska.travel

Więcej o: