Sześciolatek uciekł od babci, bo tęsknił za mamą. Znalazła go policja

W wakacje wielu rodziców, którzy na co dzień chodzą do pracy, zostawia swoje pociechy pod opieką babć i dziadków. Niestety nie wszystkim dzieciom podoba się ten pomysł. Sześcioletni chłopiec został znaleziony przez policję na ruchliwej drodze w okolicach Oławy. Uciekł od babci, bo tęsknił za mamą.

Więcej wiadomości z Polski przeczytasz na Gazeta.pl.

Babcia gotowała obiad, kiedy sześciolatek wziął klucz do furtki i wymknął się z domu. Wyprowadził na drogę swój rower, a następnie po cichu przekręcił kluczyk i wyrzucił go w krzaki. Najpierw pojechał na stację kolejową, a kiedy nie udało mu się wsiąść do żadnego pociągu, ruszył przed siebie. Miał nadzieję, że w ten sposób wróci do domu, gdzie przebywa jego mama. O 19:20 we wtorek widziano go na ruchliwej drodze. Mieszkanka Oławy zaalarmowała policję. 

Zobacz wideo Wyprzedzał rowerzystkę na rondzie. Nie zachował odpowiedniej odległości, a potem uciekł z miejsca wypadku

Sześciolatek był zagubiony i wystraszony

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, dziecko było zagubione i wystraszone. Okazało się, że nie tylko nie wie, jak dojechać do mamy, ale też nie pamięta drogi powrotnej do babci. Powiedział policjantom jak się nazywa, ale nie był w stanie podać swojego adresu. Przyznał, że powodem ucieczki od babci była tęsknota za mamą.

Są komentarze, których młode mamy nie lubią szczególnieZdanie, którego nie chce słyszeć żadna zmęczona mama. "Powinno być nielegalne"

Policjanci najpierw udali się z dzieckiem na dworzec PKP, ponieważ był to jedyny punkt orientacyjny, jaki wskazało. Potem ruszyli do dwóch pobliskich miejscowości. W jednej z nich poboczem szła babcia sześciolatka. Zaniepokojona od trzech godzin próbowała odnaleźć wnuka. Policja poinformowała mamę dziecka o zaistniałej sytuacji, a następnie pozostawiła chłopca pod dalszą opieką babci. 

;Two,Children,Are,Drawn,To,Light.,Hope,For,Healing.,Children10-latek zaprosił 31 osób na imprezę. Mama o niczym nie wiedziała

Więcej o: