Co oznacza imię Amelia? Jeszcze niedawno było hitem wśród rodziców. Nie wiedzieli jednak, że ma kontrowersyjne znaczenie

Co oznacza imię Amelia? Jeszcze do nie tak dawna było one hitem wśród rodziców, szczególnie po premierze francuskiego filmu o takim samym tytule jak nasza bohaterka. Wielu jednak nie widziało, że oprócz tego jednego znaczenia, które określa pracowitą gosposię, ma jeszcze inne, które dotyczy cech fizycznych.

Co oznacza imię Amelia? Dla wielu osób kojarzy się ono z Amelią Poulain - piękną i młodą dziewczyną, bohaterką filmu w reżyserii Jean-Pierre’a Jeuneta z 2001 roku. Co oczywiście przełożyło się na wzrost zainteresowania tym imieniem z początkiem XXI wieku. Jednak nadając je dziecku, wielu rodziców nie wiedziało, że ma ono kontrowersyjne znaczenia.

Zobacz wideo Angela z "Love Island" zmieniła imię

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Co oznacza imię Amelia? Dla wielu rodziców to duże zaskoczenie

Jeśli chodzi o imię Amelia, to szczyt swojej popularności miało na początku lat dwutysięcznych. Wielu przyszłych rodziców decydowało się na wybór tego imienia dla swojego dziecka, ponieważ kojarzyło się z rozważną, ale jednak romantyczną kobietą, która posiada dar szybkiego podejmowania trafnych decyzji. Ma to również związek z dużą popularnością francuskiego filmu fabularnego w reżyserii Jean-Pierre’a Jeuneta, który opowiadał historię Amelii, samotnej kelnerki z Paryża.

Chociaż imię to ma też trochę inne znaczenia. Jedno z nich pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza pracowitą gosposię lub dzielną strażniczkę ogniska domowego.

Natomiast inne znaczenie imienia Amelia związane jest z cechami fizycznymi. Jest to medyczny termin określający wadę wrodzoną, która polega na całkowitym braku kończyny lub kończyn. Może ona stanowić część zespołu wad wrodzonych u dziecka lub występować jako wada izolowana. W niektórych przypadkach jest to spowodowane działaniem szkodliwych czynników na rozwijający się płód.

Amelia, dziewczynka o romantycznej duszy?

Amelia to dziewczyna o romantycznej duszy, która jest wieczną optymistką. Ma się wrażenie, że nie widzi ona wad, a jedynie nowe możliwości. Na świat patrzy przez pryzmat różowych okularów. Amelia jest lubiana, subtelna i niezwykle taktowna. Nie narzeka na nudę, lubi podróże. Jednak największą wartością dla niej jest rodzina. Dla bliskich jest w stanie poświęcić wiele, często kosztem siebie. Jest czuła i kochana, doskonale odnajduje się w roli żony i matki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.