Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Dla niektórych rodziców to spora kwota

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Pytają rodzice, którzy doskonale wiedzą, że to już ostatni dzwonek na wykorzystanie dodatkowych pieniędzy. Przychodzimy z pomocą i odpowiadamy, za co można zapłacić bonem turystycznym.

Bon turystyczny to dla wielu dzieci jedyna okazja na wypoczynek poza domem. I choć dla większości dzieci to świadczenie wynosi 500 zł, to niektóre rodziny mogą otrzymać nawet 1000 zł i więcej. Komu należy się dofinansowanie wypoczynku w takiej kwocie? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Można nim zapłacić za wiele atrakcji

Rodzice mają wiele możliwości wykorzystania bonu turystycznego swoich pociech. Należy jednak pamiętać, że płatności można dokonać wyłącznie w Polsce. Bonem turystycznym można zapłacić za usługi w hotelach, obiektach noclegowych, restauracjach, czy gospodarstwach agroturystycznych. Można nim również opłacić pobyt dzieci na obozie i koloniach. Można też opłacić nim jedną z jednodniowych wycieczek, czy imprez turystycznych, które są realizowane przez organizacje pożytku publicznego lub innego przedsiębiorcę turystycznego.

Nadał córce 'męsko brzmiące' imię. Gdy urodził mu się syn, chciał, by je zmieniłaNadał córce "męsko brzmiące" imię. Gdy urodził mu się syn, chciał, by je zmieniła

Zanim wybierzemy się na wakacje, warto sprawdzić, gdzie możemy zapłacić bonem turystycznym. Nie w każdym miejscu w Polsce można go użyć. Pomocna może być przygotowana w tym celu mapa, która informuje o wszystkich miejscach, gdzie jest możliwość zapłaty bonem za wykonane usługi turystyczne. Znajduje się ona pod TYM adresem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto też pamiętać, że bonem turystycznym można zapłacić tylko do 30 września 2022 roku.

Wyprawka szkolna (zdjęcie ilustracyjne)Dobry start - dla kogo? Rodzice liczą na dodatkowe 300 zł

Bon turystyczny 2022. Komu przysługuje 1000 zł i więcej?

Bon turystyczny 2022 w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko, na które rodzice pobierają świadczenie 500 plus. Rodzice dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności otrzymają na wypoczynek  dodatkowy bon o wartości 500 zł, czyli razem 1000 zł. Wynika z tego, że rodzina z dwojgiem dzieci otrzymuje bony o wartości 1000 zł, a jeśli jedno z nich jest z niepełnosprawnością - 1500 zł.

Więcej o: