Park wodny zamknięty do odwołania. Rodzice zapomnieli o pieluszce. "Wstyd"

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie dysponuje lubianym przez dzieci i ich rodziców obiektem - parkiem wodnym. Korzystanie z niego jest darmowe, niestety użytkownicy nie dbają o czystość i higienę, więc obiekt trzeba było zamknąć.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Miejskie parki wodne, a nawet zwykłe fontanny są dla dzieci wielką atrakcją. O ile te pierwsze są stworzone z myślą o maluchach i administratorzy obiektów dbają o czystość i bezpieczeństwo korzystających, o tyle kąpiel w tych drugich powoduje wiele kontrowersji. Park wodny administrowany przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie jest ogólnodostępny i darmowy, mieszkańcy chętnie odwiedzają obiekt ze swoimi pociechami w upalne dni. Jak się okazuje, nie wszyscy dbają o higienę. W tym przypadku chodzi o rodziców małych dzieci. 

Dzieci, wychowanie (zdjęcie ilustracyjne)Sztuka wychowania dzieci według Koreańczyków. Na czym polega nunchi?

Park wodny zamknięty do odwołania

Na Facebookowym profilu MORiS Chorzów pojawiła się informacja: 

Informujemy, że Wodny Plac Zabaw jest nieczynny do odwołania. O ponownym otwarciu atrakcji niezwłocznie poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook. Jednocześnie uczulamy, aby wszystkich korzystających z naszej atrakcji zaopatrzyć każdorazowo w odpowiednie artykuły higieniczne - np. w dedykowane pieluchy do pływania.
Zobacz wideo Piosenkarki napisały książkę o emocjach. Wszystko zaczęło się przy obiedzie

Informacja o konkretnej przyczynie zamknięcia obiektu nie została podana, ale fakt, że MORiS przypomina o zakładaniu dzieciom, które jeszcze tego wymagają pieluszek do pływania, nie pozostawił użytkownikom Facebooka wątpliwości. 

Jedyne miejsce, gdzie dzieci mogą się schłodzić i nie dbają o nie. Powinno być wstyd rodzicom.
Czy regulamin nie wymaga tego by dzieci były w pieluchach do pływania tak jak jest to na basenach?
Ręce opadają na to co tam się dzieje nie raz mówiłam panu, który tam pilnuje, żeby na to zwrócił uwagę, ale bez reakcji a dzieci biegają bez pieluch dorośli chodzą w butach także co tu dużo mówić

- pisali mieszkańcy Chorzowa pod udostępnionym na Facebooku postem z informacją o zamknięciu obiektu.

5 tysięcy mandatu za spacer z dzieckiem (zdjęcie ilustracyjne)Mandat za spacer z dzieckiem w niedozwolonym miejscu

Więcej o: