Imiona dla dziewczynek 2022. Do rankingu weszło krótkie imię. Niegdyś było hitem i kojarzy się ze znanymi aktorkami

Imiona dla dziewczynek 2022. Jakie są te najpiękniejsze? Rodzice, którzy szukają inspiracji w poszukiwaniu tego idealnego kierują się różnymi wskazówkami. Zapewne pomocny tu jest ranking najpopularniejszych imion dla dziewczynek i wśród tego zbioru jedno krótkie imię, które niegdyś było hitem. W roku 2021 zajęło ono dziesiąte miejsce, ale wszystko wskazuje na to, że 2022 roku zajmie jedną z czołowych pozycji.

Imiona dla dziewczynek 2022 to jedna z popularniejszych fraz, wpisywana do wyszukiwarek internetowych przez przyszłych rodziców. Wybierając imię dla swojego dziecka kierują się nie tylko obecną modą, ale stawiają również na jego znaczenie. W tym roku możemy zaobserwować, że coraz więcej dziewczynek otrzymuje imię Pola, po wielkich po wielkich gwiazdach kina - słynna Pola Negri, czy przepiękna Pola Raksa z serialu "Czterej pancerni i pies".

Zobacz wideo Doda zdradza, który pierścionek zaręczynowy był najpiękniejszy. Chce mieć drugie imię

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Imiona dla dziewczynek 2022 - Pola zyskuje w oczach rodziców

Imię Pola w roku ubiegłym znajdowało się na dziesiątym miejscu wśród listy najpopularniejszych imion dla dziewczynek. Przez cały 2021 rok otrzymało je aż 4483. Chociaż do końca obecnie trwającego roku zostało jeszcze dużo czasu, wszystko wskazuje na to, że Pola zajmie jedną z czołowych pozycji, a może nawet sięgnie podium.

Imię Pola zyskuje w oczach rodziców. Jest to pewnie za sprawą mody na nadawanie imion starych, a przecież to niezwykle piękne i klasyczne imię nosiły wielkie gwiazdy kina.

Któż z nas nie kojarzy Poli Negri, która urodziła się w Lipnie, małym miasteczku w województwie kujawsko-pomorskim, a następnie wyemigrowała do Hollywood i stała się tam jedną z najpopularniejszych aktorek kina niemego.

Inną, równie popularną aktorką była przepiękna Pola Raksa. W czasach swojej młodości wszyscy się w niej kochali, uchodziła bowiem za symbol seksbomby polskiego kina. Najbardziej znana jest oczywiście z roli Marusi w serialu "Czterej pancerni i pies".

Zdjęcie poglądowe.Matka zostawiła 16-miesięczną Dianę samą na tydzień. Dziecko nie żyje

Pola, czyli kobieta należąca do boga Apollo

Pola to imię stosunkowo młode, wcześniej używane było jako zdrobnienie od imienia Apolonia. Dopiero od kilku lat jest nadawane jako imię samodzielne. Rodowód swój ma w starożytnej Grecji i oznacza kobietę, która należy do boga Apollo.

Imię to idealnie sprawdzi się dla dziewczynek, które urodziły się pod znakiem Byka, Wagi, Skorpiona i Koziorożca i Strzelca.

Są one uparte, wytrwałe w dążeniu do postawionego sobie celu. Nie idą na kompromisy, co czasem może okazać się problematyczne. Wysoko cenią sobie kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Są altruistkami, które dla dobra ogółu są gotowe do wielkich poświęceń.

Dziecko w samochodzieNie żyje 14-miesięczne dziecko. Ojciec zapomniał zawieść je do żłobka i zostawił w rozgrzanym aucie

Więcej o: