Matka zostawiła 16-miesięczną córkę samą na tydzień. Dziecko zmarło. Obok łóżeczka leżała butelka po mleku

W Mediolanie, we Włoszech matka zostawiła bez opieki 16-miesięczną córeczkę. Wyjechała na tydzień, spotkać się z mężczyzną poznanym w aplikacji randkowej. Dziewczynka zmarła wskutek wycieńczenia, głodu i pragnienia. Przy łóżeczku znaleziono pustą butelkę po mleku i w połowie opróżnioną butelkę z lekiem przeciwlękowym.

Ciało 16-miesięcznej Diany odnaleziono 21 lipca w domu w dzielnicy Mecenate w Mediolanie (Włochy). To matka dziewczynki 37-letnia Alessia Pifferi, przekazała służbom wiadomość o śmierci dziecka. W dalszych zeznaniach przyznała, że liczyła się z jej śmiercią.

Ponad tydzień bez żadnej opieki

Mała Diana została sama, w domu. Jej ciało pozostawało w łóżeczku kempingowym w domu z pozamykanymi oknami (na zewnątrz panował upał). Obok łóżeczka stała pusta butelka po mleku i w połowie pełna butelka z lekiem przeciwlękowym.

Nie do zniesienia jest myśl, że matka z pełną świadomością pozostawiła 16-miesięczną córkę na śmierć. Wszystkie dowody, jak dotąd, na to wskazują.

Jak donosi między innymi portal Bigodino.it. kobieta miała w tym czasie spotkać się z mężczyzną poznanym w aplikacji randkowej. Podczas kiedy jej córka umierała z głodu i pragnienia, ona "spędzała tam czas, bawiąc się beztrosko na imprezie z partnerem, w barach czy sklepach" - według relacji mieszkańców miasteczka.

"Niezdolna do opiekowania się sobą"

Na ciele dziecka nie było śladów agresji fizycznej. Kwestię tę rozstrzygnie jeszcze ostatecznie sekcja zwłok. Dziewczynka została w domu sama bez żadnej opieki na tydzień "niezdolna do opiekowania się sobą" i "bez wystarczającej ilości jedzenia" - komentował prokurator Francesco De Tommasi.

Podczas zeznań Alessia zmieniała scenariusz wydarzeń, ostatecznie przyznała, że pozostawiła dziewczynkę bez opieki i liczyła się z tym, że dziecko może umrzeć. To nie pierwszy raz, kiedy kobieta zachowała się w ten sposób. Ustalono, że już wcześniej zostawiała dziewczynkę w domu, bez opieki na okres około trzech dni.

Tragedia była nieukniniona.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: