Imiona dla chłopców 2022. Na horyzoncie pojawił się silny rywal. Wybitny i doskonały straci pozycję lidera?

Imiona dla chłopców 2022 to jedna z popularniejszych fraz, która jest wyszukiwana przez przyszłych rodziców. Wybór imienia dla swojego dziecka to nie jest prosta sprawa. Wielu zastanawia się czy stawiać na oryginalność, a może prostotę i klasykę? Z pewnością pomocny jest tu ranking najpopularniejszych imion, chociaż i tam widać pewne modyfikacje. Czy wybitny i doskonały straci dotychczasową pozycję lidera?

Rodzice, którzy szukają idealnego imienia dla swojego dziecka - w większości przypadków decydują się na popularne imiona. Dotychczasowym liderem był Antoni, który oznacza wybitnego i doskonałego mężczyznę. Wiele jednak wskazuje na to, że w tym roku może dojść do zmiany, bowiem na horyzoncie pojawił się silny rywal.

Zobacz wideo Będzie ulica imienia Igi Świątek? "Dla nas jest wyjątkową osobą"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Imiona dla chłopców 2022 - będzie zmiana w rankingu?

Jeśli chodzi o popularne imiona dla chłopców - od kilku lat jest moda na imiona stare, klasyczne, które w większości przypadków były noszone przez dziadków. Do łask powracają Ignasie, Stasie, Adamy i oczywiście Antosie. Imię to od dłuższego czasu zajmuje pozycje lidera wśród najpopularniejszych imion dla chłopców. Na miejscu drugim Jan także utrzymał swoją pozycję. Jedynie Jakub spadł z 3. na 5. lokatę.

Top 10 imion dla synów wg informacji dostępnych na stronie gov.pl:

  • Antoni - 3862 (lider również w połowie 2020 r.),
  • Jan - 3535 (również 2. miejsce),
  • Aleksander - 3353 (awans z 4. miejsca),
  • Franciszek - 3252 (awans z 5.),
  • Jakub – 3236 (3. w 2020 r.),
  • Szymon – 2575 (bez zmian),
  • Mikołaj – 2536 (awans z 8. pozycji),
  • Leon – 2479 (awans z 11. miejsca),
  • Filip – 2372 (7. w 2020 r.),
  • Stanisław – 2295 (9. w 2020 r.).

Tak przedstawiała się lista najpopularniejszych imion dla chłopców w roku 2021. W tym roku może dojść do wielkiej zmiany. Otóż wieloletniemu liderowi zaczyna zagrażać silny rywal. O kim mowa? O Aleksandrze, czyli Olku, który rok temu zajął trzecie miejsce, jednak wiele wskazuje na to, że przegoni Jana i Antoniego.

Aleksander - silny rywal Antka rośnie w siłę

Słysząc imię Aleksander, wiele osób w myślach dopowiada przymiotnik "Wielki". To pierwsze skojarzenie odnośnie tego imienia. Macedoński władca przeszedł do historii jako zdobywca, doskonały strateg i odważny mężczyzna. Chociaż znaczenie tego imienia jest interpretowane jako "troszczący się o mężów, opiekujący się mężami" - czyli bardziej oznacz ono opiekuna niż zdobywcę.

Przyszli rodzice, którzy interesują się astrologią z pewnością zwrócą uwagę na to, że imię to jest idealne dla urodzonych w znaku Raka, Strzelca, Skorpiona, Wodnika i Ryb. Są one bardzo żywiołowe, a przy tym niezwykle empatyczne. Cenią sobie kontakty z bliskimi. Chociaż bywają okresy, kiedy potrzebują wyciszenia, spokoju i samotności. Aleksander to mężczyzna, którego ciekawi świat. Kocha podróże, szybko przyzwyczaja się do zmian, nie lubi nudy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA