Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? To dla rodziców jak drugie 500 plus od rządu. Kluczowe są jednak terminy

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Pytają rodzice, którym pozostało już niewiele czasu na skorzystanie z rządowej dopłaty do wakacji. To właściwie dla rodziców jak drugie 500 plus, ponieważ kwota do wykorzystania wynosi dokładnie 500 zł i można nim sfinansować noclegi bądź wakacyjne wycieczki.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Okazuje się, że lista podmiotów i firm, które przyjmują płatność bonem wakacyjnym jest długa. Jedyny haczyk dotyczy terminu realizacji takiej imprezy bądź wyjazdu. Ważność środków kończy się z ostatnim dniem września i niestety niewykorzystane pieniądze przepadają.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Dzięki zgromadzonym środkom w kwocie 500 zł rodzice dzieci mogą zapłacić za wiele wakacyjnych atrakcji - jednak tylko na terenie Polski, nie mam możliwości płatności poza granicami naszego kraju. Bonem turystycznym można zapłacić za usługi w hotelach, obiektach noclegowych, restauracjach, gospodarstwach agroturystycznych, obozach czy koloniach. Używając tej formy płatności istnieje również możliwość na opłacenie nawet jednodniowych wycieczek, wszelkich imprez turystycznych, które są realizowane przez organizacje pożytku publicznego lub innego przedsiębiorcę turystycznego.

Jednak zanim rodzice zaplanują wakacyjny wyjazd - warto wcześniej upewnić się o możliwości płatności takim bonem. Pomocna może być przygotowana w tym celu mapa, która informuje o wszystkich miejscach, gdzie jest możliwość zapłaty bonem za wykonane usługi turystyczne. Znajduje się ona pod TYM adresem.

Istotną informacją jest również to, że realizacja tej formy płatności jest możliwa tylko do 30 września 2022 roku.

Jak uzyskać bon turystyczny? Komu się należy?

Prawo do wykorzystania przyznanych pieniędzy na wakacyjny wyjazd ma każdy rodzic, który otrzymuje 500 plus na dziecko. Ta forma płatności jest niezależna od uzyskiwanego dochodu. Jednak z dofinansowania do wakacji mogą cieszyć się tylko te rodziny, w których dzieci urodziły się do końca 2021 roku. Te maluchy, które przyszły na świat w tym roku - nie otrzymają bonu.

Aby, aktywować bon należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego.
  2. W zakładce "Ogólny" wybierz opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon".
  3. Zaczekaj, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na numer telefonu lub adres e-mail wskazany przez rodzica.

Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie ZUS, czyli urzędu który jest odpowiedzialny za obsługę tego programu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA