Nagrał, co chłopiec robił przy torcie, kiedy nikt nie patrzył. "Dlatego wolę wesela bez dzieci"

Kamera uchwyciła, co chłopiec robił przy stole, na którym stał tort weselny. Korzystając z okazji, że nikt nie patrzy, chwycił za świeczkę. "Przynajmniej był tam alarm przeciwpożarowy" - opisano nagranie.

Na profilu na TikToku firmy zajmującej się planowaniem uroczystości rodzinnych @tahirahjalievents opublikowano nagranie z wesela. Na jednym z nagrań pokazali zachowanie dziecka. Chłopiec podszedł do stołu, na którym stał tort i chwycił za świeczkę. Oprócz kamerzysty, w pobliżu nie było nikogo, kto próbowałby go powstrzymać.

Nagrał, co chłopiec robił przy torcie

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Papież podczas wizyty w KandziePapież ucałował transparent i przeprosił za cierpienia dzieci. "Siła gestu"

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Chłopiec urwał liście z dekoracji i zaczął opalać je nad płomieniem. Nikt nie reagował, ale do akcji po chwili wkroczył kamerzysta. Gdy chłopiec zobaczył mężczyznę, szybko się wycofał.

Przynajmniej był tam alarm przeciwpożarowy

- opisano nagranie, a kamerzysta zaznaczył, że woli wesela bez dzieci.

Kwestia organizowania wesel tylko dla dorosłych budzi silne emocje, o czym świadczą komentarze opublikowane pod jednym z artykułów na stronie facebookowej eDziecko.pl. Niektórzy czytelnicy przyznali, że sami preferują wesela bez dzieci i podzielili się swoimi doświadczeniami.

Nie zawsze i wszędzie trzeba ciągnąć dzieci. Byłem dwa razy na weselu bez dzieci i było bardzo fajnie
Moim zdaniem dzieci nie powinno być na weselach. Szczególnie, jeśli mowa o tych małych. Ani rodzice się nie pobawią, ani nie wypija, a zamiast skupić uwagę na parze młodej, goście mimo wszystko będą patrzeć na dzieci, żeby nie nabroiły i czegoś sobie nie zrobiły. Masz dzieci i chcesz je zabrać na wesele? Weź je na swoje. Moim zdaniem te dwa dni mogą się babcie zająć wnukami. Od tego są również opiekunki, jeśli ktoś nie może zostawić dziecka u rodziny lub znajomych
Ryczące dziecko na weselu to niestety kicha. Tu już nawet nie chodzi o to, że jest niewychowane, może być malutkie i nie panować nad odruchami
Wesele to impreza, gdzie jest alkohol, głośna muzyka ,zabawy dla dorosłych. Definitywnie nie powinno być tam dzieci, a już tym bardziej maluchów. Nikt nie zdaje sobie sprawy,  jakie szkody mogą narobić takie dzieciaki - poplamić suknię, zniszczyć dekoracje i tort, wejść na parkiet podczas zabaw.... One nie są świadome tego, co robią, a potem jest wielki płacz i pretensje do rodziców, bo podczas tańca dziecko weszło im w kadr

- pisali niektórzy.

Wśród naszych czytelników znalazły się jednak osoby, których zdaniem dzieci powinny uczestniczyć w takich uroczystościach. Zwrócili uwagę na fakt, że w takich okazjach uczą się odpowiedniego zachowania w towarzystwie, a rodzice powinni ich pilnować, by nie zrobiły czegoś niestosownego.

Dzieci na weselu to jak najbardziej super pomysł. Zawsze bierzemy ze sobą córkę, bo to ważna członkini naszej rodziny i nie po to zrobiliśmy sobie dziecko, żeby jeździć bez niego. Jest duże ALE. Wielu rodziców zapomina, że dzieci się wychowuje, a nie hoduje. W życiu nie pozwoliłabym swojemu robić bałagan na cudzej uroczystości. Dziecko ma się w miejscu publicznym zachowywać przyzwoicie i czysto, żeby nikomu nie przeszkadzać. Po to się je w takie miejsca zabiera, żeby się tego nauczyły.
Ja zabrałam ze sobą dziecko na ślub i wesele. W czasie składania przysięgi wyszłam z dzieckiem pod kościół, by nie przeszkadzało, a na weselu pilnowałam go aż do godz. 21, kiedy dziadkowie przyjechali po dziecko.
Nie wyobrażam sobie pójść na wesele bez córki. Po pierwsze nie idziemy się napić, bawimy się super, a dziecko także jest członkiem rodziny. A jeżeli ktoś nie potrafi własnego dziecka poskromić, to niech nie idzie wcale

- twierdzili.

Noah w wieku trzech lat potrzebował przeszczepu wątroby.Trzylatek z zapaleniem wątroby potrzebował przeszczepu. Mama: "To nas wyniszczyło"

Więcej o: