Chciała nadać dziecku wyjątkowe imię. Pomysł oburzył teściową. "Nie odzywa się i czeka na przeprosiny"

Ma już dwoje dzieci i spodziewa się trzeciego. Wraz z mężem wybrała imię dla córeczki. Propozycja nie spotkała się z aprobatą teściowej, która ma do imienia bardzo emocjonalny stosunek. Spytała internautów, czy ich zdaniem powinna zmienić wybór.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Narodziny dziecka to wielkie rodzinne wydarzenie. Cieszą się nie tylko rodzice, ale i dziadkowie, którzy często chcą mieć coś do powiedzenia w wielu kwestiach związanych z maluszkiem. A to z kolei bywa powodem nieporozumień, najczęściej na linii świeżo upieczona mama-teściowa. 

Poród (zdjęcie ilustracyjne)Położna zdradza wymówki mężczyzn, którzy uciekli z porodówki: "Karmił kota"

Wybór imienia dla dziecka bywa powodem nieporozumień

Wielu rodziców, jeszcze zanim dziecko pojawia się na świecie, ma już wybrane imię dla niego. Nie wszystkie pary są jednak zgodne. Bywa, że imię, które podoba się mamie, jest nie do zaakceptowania przez tatę. I odwrotnie. Trzeba wtedy znaleźć kompromis. A jeśli w wybór imienia wtrącają się teściowie, wszystko staje się jeszcze trudniejsze. Tak było w przypadku 33- letniej mamy trójki dzieci, która swoją historię opisała na portalu Reddit. Kobieta wraz z mężem wybrała imię dla swojej nienarodzonej córeczki. Dziewczynka miała zostać nazwana Eliza Grace. Para postanowiła trzymać to przez jakiś czas w tajemnicy, ale ich pięcioletni syn Aleksander, zdradził imię babci w czasie rodzinnego obiadu.

Oczywiście nie mogłam się złościć na Aleksandra, bo ma dopiero 5 lat i zapomniał, że nie powinien nikomu zdradzać tego imienia

- napisała 33-latka. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Teściowa była oburzona pomysłem

Gdy babcia usłyszała, jak syn i synowa chcą nazwać córkę, zdenerwowała się, bo tak właśnie nazywała się jej współpracowniczka, której nie znosiła. 

Rozpoczęła tyradę o tym, że ma współpracownika o tym samym imieniu i że powinniśmy zmienić imię naszego dziecka, ponieważ byłoby zbyt mylące, aby znać dwie osoby o tym samym imieniu

- wyznała kobieta. Następnie teściowa podsunęła swoje propozycje. Kobieta zdenerwowała się jeszcze bardziej, gdy para odmówiła. 

Powiedziała nam, że nie będzie z nami rozmawiać i że oczekuje od nas przeprosin za wybór imienia kogoś, kogo nienawidzi

- dodała mama. Spytała użytkowników portalu co o tym sądzą i, czy ich zdaniem powinna zmienić imię dla dziecka

To twoje dziecko, nazwij je, jak chcesz. I nie jest trudno odróżnić dwie osoby o tym samym imieniu, zwłaszcza gdy jedna jest niemowlakiem, a druga dorosłą kobietą. Zachowaj imię, jest urocze

- poradził jej jeden z internautów.

To miały być wymarzone wakacje z dziećmi. Nagrali, jak się zachowywały. 'Jakiś koszmar'To miały być wymarzone wakacje z dziećmi. Nagrali, jak się zachowywały. "Jakiś koszmar"

Więcej o: