Syn Krzysztofa Ibisza trafił na SOR. Anna Nowak-Ibisz opublikowała zdjęcie z karetki. Ma ważny apel

16-letni Vincent, Syn Krzysztofa Ibisza i Anny Nowak-Ibisz, miał wypadek. Jego mama pokazała zdjęcie z karetki i opisała, co się stało. Ma przy okazji ważny apel do ludzi i prośbę do korzystających z hulajnóg elektrycznych.

Anna Nowak-Ibisz przebywa właśnie nad polskim morzem. Spędza tam urlop. Niestety jednak podczas wakacji jej syn miał wypadek. Syn potknął się podczas spaceru, a w efekcie trafił do szpitala. Na Instagramie Anny Nowak-Ibisz pojawiło się niepokojące zdjęcie prosto z karetki. Wraz z Vincentem natychmiast udali się na SOR.

Dzień zaczął się super, a potem młody zaliczył upadek, potworny ból w łokciu, karetka i SOR… [...] Syn ma złamaną rękę w okolicach łokcia. Na szczęście operacja nie jest potrzebna

- poinformowała Anna Nowak-Ibisz. 

Anna Nowak-Ibisz ma ważny apel do internautów

Trzymajcie kciuki i odstawiajcie hulajnogi na bok - dla nas na razie jest koniec jazdy, boksowania, siłowni, ćwiczeń, na dodatek to prawa ręka. Także taki mam apel! Uważajcie na siebie i na wertepy na drogach

- napisała i podkreśliła, że wakacje to piękny czas. "Szkoda go na złamania i wypadki, z wizytami po szpitalach i gipsem w tle".

 

Zgadzamy się z tym, że wakacje to beztroski czas. Jednak jest to też okres, w którym dzieci i nastolatkowie są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Dużo czasu spędzonego na świeżym powietrzu, wycieczki, spacery, korzystanie z różnych rozrywek i atrakcji może sprzyjać wypadkom i groźnym sytuacjom. 

Na co powinni uważać rodzice w wakacje?

Rodzice maluszków latem powinni uważać, by nie przegrzać dziecko. Ostatnio często słyszymy o tragediach, które zdarzają się po zostawieniu dziecka w nagrzanym aucie. Pod żadnym pozorem rodzice nie powinni tego robić. Należy zadbać o to, by dziecko nie odczuwało upałów - korzystanie z filtrów, unikanie przebywania na słońcu, nieprzykrywanie pieluchą tetrową wózków podczas spacerów to jedne z zasad, które należy przestrzegać. Więcej w wideo:

Zobacz wideo Lato - najtrudniejsza pora roku dla małych dzieci. Dlaczego? [Mamy Czas]

Rodzice starszych dzieci powinni zwrócić uwagę na ryzyko niebezpieczeństwa jakie wiąże się m.in. z kąpielami w wodzie. Zobacz: Wtórne utonięcie kilka godzin po wyjściu z wody. Myślisz, że dziecko zasypia, a ono tonie. Niebezpieczne może być także skakanie na główkę, przed którym należy ostrzec dziecko. Zobacz: Ratownik pokazał konsekwencje skakania na główkę. "Stój! Podnoszę głos: Nie podnoś go! Czekaj!"

Letnie zagrożenia to także niebezpieczne owady i rośliny

Latem tym, co zagraża najmłodszym i dorosłym są także niebezpieczne owady i rośliny. W naszym klimacie, są to przede wszystkim: kleszcze, osy i szerszenie oraz barszcz Sosnowskiego. Jak uchronić dziecko przed tymi zagrożeniami? Jak zareagować, gdy dziecko ma kleszcza? Rady od lekarza w artykule: Co czyha na dzieci w trawie? Kleszcze, osy, barszcz Sosnowskiego. Lekarz: "To realne zagrożenie"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.