300 tys. złotych dla rodziców dwójki dzieci. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać pieniądze dla rodziny

Najbardziej popularnymi świadczeniami, jakie przyznaje rząd, jest 500 plus na każde dziecko oraz 300+ czyli jednorazowa forma wsparcia przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jednak ulg czy dopłat jest więcej.
Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

Wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi przybiera różną formę, po części są to świadczenia pieniężne, a po części ulgi. Rodziny wielodzietne mierzą się z dużymi wydatkami, dlatego wszelka forma pomocy jest cenna i wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości posiadanego potomstwa.

Imię dla chłopcaImię dla chłopca 2022. Na topie pozostanie wybitny mężczyzna?

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

300 tys. złotych dla rodziców dwójki dzieci, komu przysługują te pieniądze?

Heritage Real Estate przygotował analizę formy i wysokości przyznawanych świadczeń oraz ulg. Uwzględnione zostały środki z programu 500 plus oraz 300 plus, Karta Dużej Rodziny, dopłaty do kredytów czy ulgi podatkowe oraz wiele innych czynników.  

Według wyliczeń rodzice jednego dziecka mogą w sumie otrzymać wsparcie w kwocie ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze te stanowią wartość całkowitą od narodzin do osiągnięcia pełnoletności syna lub córki. 

Niezależnie od dochodów rodzice mogą otrzymać świadczenie 500 plus oraz wspomniane 300 złotych przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dodatkowo wsparcie dla małego dziecka wynosi 1000 zł. Jeśli zsumujemy te kwoty oraz uwzględnimy inne czynniki, to otrzymamy wartość 123,6 tysięcy zł za okres od narodzin do uzyskania pełnoletności. Jak widzimy na poniższym wykresie, w przypadku dwójki dzieci kwota ta wzrasta do ponad 300 tysięcy złotych.

Analiza HRE InvestmentsAnaliza HRE Investments Fot. HRE Investments

Antek Królikowski z VincentemAntek Królikowski zalega z alimentami na syna? Do akcji wkroczył komornik. Kwota zaskakuje

Setki tysięcy złotych dla rodziców, które to świadczenia?

Poza wymienionymi powyżej świadczeniami warto wspomnieć o innych formach pomocy, z których korzystają rodzice bądź opiekunowie. 

Ulgi podatkowe, ich wysokość zależna jest od ilości posiadanych dzieci. Jeżeli jesteśmy rodzicami trójki maluchów, to w sumie możemy uzyskać aż ponad cztery tysiące złotych ulgi, co jest znacznym odciążeniem domowego budżetu.

Zasiłek rodzinny, jego wysokość różni się w zależności od wieku dziecka, natomiast jest wypłacany do 24 roku życia, warunkiem jest kontynuacja edukacji.

Tak zwane Kosiniakowe, czyli 1000 złotych co miesiąc wypłacane bezrobotnej matce przez okres roku od momentu urodzenia dziecka. Co ważne otrzymują je kobiety, które nie płaciły wcześniej składek do ZUS. Jeśli na świat przyszły bliźniaki to świadczenie jest wypłacane przez 65 tygodni, a w przypadku trojaczków, przez 67 tygodni.

RKO, czyli wspomniany Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, to najnowszy rządowy program, którego wartość na rodzinę wynosi nawet 12 tys. złotych. Kwota ta jest wypłacana łącznie na drugie i kolejne dziecko od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończyło 12. miesiąc życia, do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dziecko ukończy 36. miesiąc życia.

Więcej o: