Bon wakacyjny. Rodzicom przysługują dodatkowe pieniądze na wakacje. Zapominalscy stracą

Bon wakacyjny to dodatkowe pieniądze do wykorzystania na noclegi i wakacyjne imprezy. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ jego ważność niedługo wygasa, a zapominalscy mogą stracić znaczną sumę pieniędzy.

Bon wakacyjny przysługuje rodzicom dzieci, którym należy się świadczenie wychowawcze 500 plus. Jednak z dodatkowych środków na wakacje mogą cieszyć się tylko te rodziny, w których dziecko urodziło się najpóźniej do końca grudnia 2021 roku. Tych maluchów urodzonych w 2022 roku bon nie obejmuje. Z jego wykorzystaniem warto się jednak pospieszyć. Zapominalscy mogą stracić pieniądze.

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bon wakacyjny. Rodzicom dzieci przysługują dodatkowe pieniądze

Bon wakacyjny, a właściwie Polski Bon Turystyczny to wsparcie polskich rodzin i jednocześnie branży turystycznej w ciężkim okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Jest on przyznawany w formie dokumentu elektronicznego, który uprawnia do wykorzystania na wakacyjne imprezy, noclegi i wycieczki na kwotę 500 zł, które należy się na każde dziecko. Natomiast jeśli w rodzinie jest dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności - wtedy należy się aż 1000 zł.

Podobnie jak w programie "Rodzina 500 Plus", bon przysługuje niezależnie od wysokości osiąganych dochodów. Warunkiem jest jedynie wiek - tak jak w przypadku 500 plus - należy się na dziecko do 18 roku życia, ale jedynie te urodzone do końca 2021 roku. Maluchy, które przyszły na świat w 2022 roku nie mogą skorzystać z dopłaty do wakacji.

Najważniejszą informacją, która powinna zainteresować wszystkich rodziców jest to, że bon wakacyjny traci ważność z końcem września 2022 roku i po tym terminie nie będzie można skorzystać z dopłaty do noclegu, czy wakacyjnej wycieczki. Niewykorzystane środki przepadną.

Dziewczynka w samochodzie Czteroletnie dziecko w rozgrzanym samochodzie. Interweniowała policja i pracownicy sklepu

Gdzie można zrealizować bon wakacyjny?

Wakacje to doskonały moment na realizację wakacyjnego bonu. Można go zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim wszelkiego rodzaju usługi hotelarskie, takie pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Rodzice mogą nim zapłacić również za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego. Chodzi tu o takie imprezy i usługi jak pobyt dziecka na "zielonej szkole", kolonii, wycieczce czy obozie - harcerskim, sportowym, rekreacyjnym.

Lista podmiotów, które akceptują płatność bonem można zweryfikować TU. Przed rezerwacją usługi warto sprawdzić, czy jest możliwość płatności bonem, ponieważ nie wszyscy je akceptują.

Kamil Bortniczuk Bortniczuk: Dłuższe zwolnienia z WF tylko od lekarza specjalisty

Więcej o: