Najdziwniejsze imiona, które chcieli nadać dzieciom polscy rodzice. Wiedźmin nie zachwycił urzędnika stanu cywilnego

Najdziwniejsze imiona, które chcieli nadać dzieciom polscy rodzice jednoznacznie ukazuje, że mają oni bardzo bogatą wyobraźnie i w tej dziedzinie stawiają raczej na oryginalność niż klasykę i popularność. Chociaż właściwie każde imię, które wybiorą rodzice jest ładne, zdarzają się jednak skrajne przypadki, jak próba nazwania dziecka Wiedźminem, która oczywiście może skończyć się niepowodzeniem. Urzędnik rejestrując dziecko ma prawo odmówić nadania zbyt wymyślnego imienia.

Najdziwniejsze imiona, które rodzice wybierają dla swoich dzieci są nie zawsze wyjątkowe i oryginalne, ale nawet obraźliwe. Co prawda nie istnieje coś takiego jak lista imion zakazanych, ale urzędnik stanu cywilnego ma prawo odmówić rejestracji dziecka, którego imię jest wulgarne, przypisane bogom, kojarzącymi się z nazwami państw, czy nawet firm, a także odnoszące się do pospolitych wyrazów.

Zobacz wideo Marina komentuje aferę z imieniem Liama

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najdziwniejsze imiona, które chcieli nadać dzieciom polscy rodzice

Lista najdziwniejszych imion, które chcieli nadać dzieciom polscy rodzice jest bardzo długa. Przyglądając się jej z bliska ma się wrażenie, że w wielu przypadkach ma sporo wspólnego z aktualną modą na serial, film lub książkę. Tak było np. z Tokio (nawiązanie do "Domu z papieru"), Danearys, Khaleesi lub Arye (w przypadku "Gry o tron"), czy np. Wiedźminem, Yennefer i Cirillą (serial i książka "Wiedźmin").

Kobieta opowiedziała, z jakimi komentarzami musi się mierzyćPozuje, odsłaniając ciążowy brzuszek. Internauci bezlitośni. "Obrzydliwy"

Użytkownicy Reddita - wśród dziwnych imion - wymienili też Pandemicę, Crispy, Belzebuba, Milk, Truskawkę i Poziomkę, Monster, Prosseco lub Truck. Inne, osobliwe imiona, które również nie uzyskały akceptacji urzędnika to np.:

  • Macarena - kojarzy się ze znanym utworem, którego autorem jest pewien hiszpański artysta; piosenka ta jest grana na wielu imprezach, jej muzyka jest połączeniem flamenco i popu
  • Jahwe - nawiązanie do nazwy Boga, tak naprawdę wyraz ten to tetragram - cztery hebrajskie litery będące zapisem imienia własnego Boga w Biblii;
  • Fabiola - forma imienia Fabia, niewiele kobiet w historii je nosiło,
  • Paloma - pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza "gołębia", inspiracją mógł być utwór "Paloma Blanca",
  • Ziaja - rodzice byli najprawdopodobniej fanami jednej z marek kosmetycznych,
  • Wolfgang - tak nazywał się Mozart, najsłynniejszy kompozytor w historii,
  • Zawisza - tutaj rodzice byli fanami średniowiecznych opowieści o rycerzach, królach i damach dworu; Zawisza Czarny był mężnym wojem, którego nie dało się pokonać, biorący udział w Bitwie pod Grunwaldem
  • Kyrylo - to rosyjska wersja imienia Cyryl i oznacza "władcę"; nie wiadomo do końca, jaka była inspiracja do tego pomysłu.
  • Tofik - kto pamięta popularny skecz kabaretu "Ani Mru Mru"?

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy lista przyjętych do szkół średnich? Wielu martwi się wynikiem

Co na to prawo? Czy istnieje lista imion zakazanych?

W 2015 roku doszło do pewnej liberalizacji prawa jeśli chodzi o nadawanie imion dzieciom. Oznacza to, że malucha można nazwać dowolnie, pod warunkiem, że wybrane imię go nie ośmiesza i nie wprowadza w błąd pod względem jego płci.

Swoje trzy grosze dodaje również Rada Języka Polskiego, która stoi na straży poprawności stosowania języka polskiego. Wydaje ona pewne zalecenia względem nazywania dzieci - co prawda nie mają one mocy prawnej, ale są pewnymi wskazówkami dla rodziców i oczywiście urzędników. Tym samym nie istnieje w Polsce coś takiego jak lista imion zakazanych. Natomiast w kwestiach spornych o nadaniu imienia rozstrzyga kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, w którym rejestrowane jest dziecko - może on wydać decyzję negatywną i poprosić rodziców o wybranie innego imienia dla swojej pociechy.

Wożą dziecko do przedszkola rano i odbierają po 19. Do opiekunek mają jedną prośbęWożą dziecko do przedszkola przed świtem i odbierają po 19. Opiekunkom mówią: Bez leżakowania, to szybciej zaśnie

Więcej o: