Nagrano pierwsze spotkanie rodziców adopcyjnych i dziecka. Ich reakcja chwyta za serce

Decyzja o adopcji dziecka jest niewątpliwie jedną z najważniejszych w życiu. Pojawienie się nowego członka rodziny diametralnie zmienia codzienność rodziców, a w wielu przypadkach stanowi jego piękne wypełnienie. "Cztery lata temu moje serce zaczęło się uzdrawiać. Finley to najwspanialszy prezent, jaki mogłam dostać od życia" - napisała w mediach społecznościowych Briana Wilson, mama czteroletniego chłopca.

Briana Wilson jest nauczycielką i mamą czworga dzieci, z którymi mieszka w Karolinie Północnej w Stanach Zjednoczonych. Razem z partnerem zdecydowali się cztery lata temu na adopcję. Ich synkiem stał się maleńki Finley. Wcześniej rodzice musieli przejść przez skomplikowaną drogę prawną przed sądami oraz serię szkoleń, badań i egzaminów. To standardowa procedura w Stanach Zjednoczonych.

Mama sześciorga dzieci otrzymuje niegrzeczne komentarzeMa sześcioro dzieci. Ludzie nieustannie pytają ją, ile pieniędzy dostaje od rządu

"Najwspanialszy prezent"

Kilka tygodni temu Wilson opublikowała film, na którym zarejestrowano pierwsze spotkanie adopcyjnych rodziców z Finleyem. "Cztery lata temu moje serce zaczęło się uzdrawiać. Finley to najwspanialszy prezent, jaki mogłam dostać od życia. Jego czułość, gigantyczne serce i piękne niebieskie oczy są naszym balsamem w zepsutym świecie. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni, że jego rodzina wybrała życie i nas, abyśmy go kochali na zawsze" - napisała kobieta.

Nagranie wzbudziło ogromne emocje wśród internautów. "Adopcja to prawdziwy skarb" - napisała jedna z komentujących. "Płaczę, bardzo potrzebowałam zobaczyć dziś coś takiego" - przyznała inna.

Antek Królikowski pokazał przelewy za alimenty. '5-cyfrowe kwoty'Antek Królikowski pokazał przelewy za alimenty. "5-cyfrowe kwoty"

Adopcje w Polsce

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec 2021 r. w pieczy zastępczej przebywało 72,3 tys. dzieci pozbawionych całkowicie lub częściowo opieki rodziny naturalnej, w tym 56,4 tys. w pieczy rodzinnej oraz 15,9 tys. w pieczy instytucjonalnej. W porównaniu z 2020 r. liczba dzieci przebywających w pieczy zastępczej zwiększyła się o 1,1 proc. 

W Polsce adoptować można jedynie dziecko opuszczone przez rodziców. W praktyce oznacza to, że jego rodzice nie żyją bądź zrzekli się praw rodzicielskich, a w skrajnych wypadkach zostali jej pozbawieni przez sąd.

Co ciekawe, kobieta, która porzuci swoje dziecko, może zmienić decyzję w ciągu 6 tygodni. Ze względu na to niemożliwe jest adoptowanie dziecka, które nie ukończyło jeszcze szóstego tygodnia życia. 

Więcej o: