"Dobry start" - kiedy wypłata? Jest uzależniona od pewnej kwestii. Aby dostać środki, rodzice muszą pilnować terminów

"Dobry strat" - kiedy wypłata? Zastanawiają się rodzice, dla których to jednorazowe wsparcie w zakupie wyprawki szkolnej jest niezwykle pomocne. Okazuje się, że wiele rodzic z dziećmi przelew otrzymała już wczoraj, 18 lipca 2022. Kluczową sprawą, o której rodzice powinni pamiętać jest dotrzymanie terminu złożenia wniosku. Im wcześniej to zrobią, tym szybciej dostaną pieniądze.

"Dobry start" - kiedy wypłata? Wiele rodzin z dziećmi może już powoli zacząć kompletować wyprawkę szkolną, ponieważ pierwsze wypłaty środków zostały przekazane rodzicom w dniu wczorajszym, 18 lipca 2022 roku. Co prawda termin przyjmowania wniosków przez ZUS trwa do końca listopada - jednak nie warto czekać tak długo. Im wcześniej rodzice złożą wymagane dokumenty - tym szybciej otrzymają przelew środków.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Dobry start" - kiedy wypłata?

W poniedziałek, 18 lipca 2022 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń, które zostały przekazane na rachunki bankowe wskazane przez rodziców we wniosku.

Wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia "Dobry strat" można składać drogą online od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Jednak, aby otrzymać pieniądze stosunkowo wcześnie - jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, należy zrobić to jak najszybciej.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do końca września. Natomiast w przypadku kiedy wniosek zostanie złożony później, w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Przyjmowaniem wymaganych dokumentów, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą pieniędzy zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wielu rodziców, którzy złożyli wniosek z początkiem lipca, ma na swoim koncie ZUS PUE również informację o przyznaniu prawa do świadczenia oraz terminie wypłaty. Zatem warto śledzić te informacje w zakładce dedykowanej dla tego programu.

Mama podaje dzieciom kolację w paczkach po chipsachMa 12 dzieci i nie chce jej się myć naczyń. "Serwuję kolację w paczce po chipsach"

300 plus dla kogo? Kto nie dostanie pieniędzy?

Jednorazowe świadczenie w ramach programu "Dobry start" przysługuje na dziecko uczące się w szkole, czyli od lat 7, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Natomiast na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, nadal uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Dodatkowego 300 plus nie otrzymają rodzice dzieci, które chodzą do żłobka, przedszkola oraz studenci - zarówno stacjonarni jak i zaoczni. Ich program nie obejmuje.

Alana boryka się z problemami z wagą.Była dziecięcą miss. Dziś odcina się od cukierkowego wizerunku

Więcej o: