Pokazują zdumiewające szczegóły. Zdjęcia USG dziecka vs. rzeczywistość. Widzicie podobieństwo?

Na etapie ciąży, większość rodziców myśli o tym, jak będzie wyglądać ich dziecko. Do kogo będzie podobne? Po kim odziedziczy usta, nos? Kolor oczu? Tego ostatniego nie możemy się dowiedzieć z łona matki, ale współczesna medycyna pozwala nam zajrzeć głębiej niż kiedykolwiek.

Możliwości współczesnej medycyny

USG jest nieinwazyjnym badaniem obrazowym z użyciem fal ultradźwiękowych. Urządzenie wysyłające fale przykłada się do brzucha kobiety w ciąży. Fale przenikają przez powłoki brzuszne i odbijając się od napotkanej wewnątrz przeszkody, tworzą obraz uwidaczniający m.in. narządy zewnętrzne i wewnętrzne płodu.

W krajach z dostępem do wysokiej jakości medycyny ewentualne wady płodu są stosunkowo często diagnozowane w łonie matki dzięki rutynowym badaniom USG 3D i USG 4D przeprowadzanym w II i III trymestrze ciąży.

Obrazki vs. rzeczywistość

Współczesne media dają nam również możliwość podejrzenia kadrów z takich badań, a potem porównanie ich ze zdjęciami narodzonych już dzieci. To wspaniałe doświadczenie móc być świadkiem tego, jak wygląda rozwijające się życie, już w trakcie ciąży.

Na swoim oficjalnym koncie, jedna z poradni wykonująca badania ultrasonograficzne wysokiej jakości publikuje za zgodą rodziców ujęcia z badań, a czasem również porównania ze zdjęciami wykonanymi już po narodzinach dziecka. Większość z nich jest zdumiewająca i rozbrajająca.

 
 
 
 
 
Więcej o: