Imię dla dziewczynki, które dawniej było uwielbiane przez rodziców. Oznacza "darowaną przez Bogów"

Niektóre imiona były kiedyś niebywale popularne, a z biegiem lat rodzice coraz rzadziej się na nie decydują. Danuta oznacza "darowaną przez Bogów", przypisuje się jej także wiele wyjątkowych cech. Sprawdzamy, jak to tradycyjne i wyjątkowe imię wypada w rankingu popularności.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Nadanie imienia dziecku to ciężkie i odpowiedzialne zadanie. Rodzice często inspirują się krewnymi, celebrytami lub rankingami popularności. Całkiem niedawno dużym zainteresowaniem cieszyła się Danuta. Niestety dzisiaj imię to słyszalne jest coraz rzadziej. 

Imię Danuta - "darowana przez Bogów"

Niektóre imiona wracają w łaski, powracają niczym bumerang i po latach biją rekordy popularności, z kolei inne odchodzą w zapomnienie i są bardzo rzadko nadawane dzieciom. Pomocne przy tym ważnym wyborze może okazać się wiele czynników takich jak rankingi popularności, moda czy inspiracja wśród krewnych lub celebrytów. 

Danuta to imię najprawdopodobniej pochodzące z regionów Litwy, a dokładniej od słowa danutie, będącego połączeniem słów niebo i córka lub od łacińskiego słowa donata - "darowana przez Boga". Przypuszcza się, że może pochodzić także od imion Dana, Danka, Danica. Oznacza "dziecko darowane przez Boga" W Polsce po raz pierwszy pojawiło się w XIV w., z kolei dużą popularność zdobyło dzięki bohaterce "Krzyżaków" Sienkiewicza - Danusi. Obecnie imię Danuta nosi 344 681 Polek (w 2001 r. - 385 818). Według astrologów Danuty to kobiety o żywym usposobieniu, przebojowe i towarzyskie. Chętnie podkreślają swoją oryginalność i niezależność. Imię to jest najbardziej odpowiednie dla osób urodzonych pod znakiem Bliźniąt i Wodnika.

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Ranking popularności imion w 2021 roku

Moda i trendy wśród imion wiecznie się zmieniają. Danuta jest idealnym przykładem na to, że popularność nie trwa wiecznie - teraz jest rzadko spotykane wśród dziewczynek. Danuta to numerologiczna Siódemka, która uchodzi za wyjątkowo romantyczną osobę. Osoby o numerologii siedem, posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny, a ponadto wiarę w cuda. Wiele osób twierdzi, że Siódemce, dane jest przenikanie sfer subtelnych. Z kolei mistycyzm, wyobraźnia i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji. Danuta to odpowiedzialna i rozsądna kobieta, która posiada naturę pełną czułości i miłości.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2021 roku:

  • Zuzanna
  • Zofia
  • Hanna
  • Julia
  • Maja
  • Laura
  • Oliwia
  • Alicja
  • Lena
  • Pola
Więcej o: