Dodatkowe pieniądze na dziecko. Dziś jest ważny termin dla rodziców

Dodatkowe pieniądze na dziecko, czyli 300 zł z programu "Dobry start" na zakup wyprawki szkolnej przysługuje każdej młodej osobie, która chodzi do szkoły, bez względu na dochód. Dziś jest ważny termin dla rodziców - ruszyły pierwsze wypłaty środków, zatem warto sprawdzać swoje konto bankowe. Ci rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku - mają czas, jednak lepiej to zrobić jak najszybciej.

Dodatkowe pieniądze na dziecko w wysokości 300 zł przyznawane jest bez kryterium dochodowego. Świadczenie jest jednorazowe, czyli przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodatkowe pieniądze na dziecko, czyli 300 plus dla każdego ucznia

Program „Dobry start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Pieniądze mogą przeznaczyć na dowolny cel i kupić za nie podręczniki bądź podstawowe przybory szkolne. W dobie szalejącej inflacji kwota wsparcia nie jest wysoka, ale tym samym pozwoli na zakup potrzebnych rzeczy. Rodziny z dziećmi otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Wnioski można składać od 1 lipca 2022 roku do ZUS - jednak tylko za pośrednictwem Internetu przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Wypłata pieniędzy będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane we wniosku konto bankowe.

Ważny termin dla rodziców - ruszają wypłaty pieniędzy

Pierwsze wypłaty świadczeń z programu "Dobry start" ruszą dziś, czyli w poniedziałek 18 lipca 2022 roku.

Informację o przyznaniu wsparcia rodzic zobaczy na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - jeśli oczywiście poprawnie złożył wniosek. ZUS, na kilka dni przed terminem płatności wysyłam rodzicom powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia na PUE ZUS. Pierwszych kilkaset tysięcy świadczeń zostało już przyznanych.

Dzisiaj ruszają pierwsze wypłaty pieniędzy. Kolejne będą realizowane zgodnie z terminem wpływu wniosku do urzędu. Natomiast w sytuacji, gdy sprawa będzie wymagała przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do rodzica zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosku bądź jego poprawy. O tym, że taki dokument na PUE ZUS czeka, rodzic zostanie poinformowany sms-em, wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

Co ważne, 300 plus zostanie przekazane na konto w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Jeśli jednak rodzice nadal nie złożyli wniosku - warto to zrobić jak najszybciej. Wysłanie dokumentu w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do końca września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to pieniądze trafią do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA