Tak blisko rodzącej, jak tylko się da. Te zdjęcia zapierają dech w piersiach

Poród jest wydarzeniem niezwykłym. Doświadczenie go jest przeżyciem granicznym, nieporównywalnym z niczym innym. Dzięki takim zdjęciom możemy być częścią tego szczególnego procesu. Niektóre z nich, zapierają dech w piersiach.

Moc płynąca z kadrów

Zdjęcia z tych porodów są oszałamiające. Współcześnie, dzięki fotografom porodowym mamy okazję, jak nigdy wcześniej, blisko, przyjrzeć się aktom narodzin. To szczególne doświadczenie. Intymność tych wydarzeń, aż bije od tych portretów.

Zdjęcie z tej sesji wykonała fotografka Lindsey Meehleis. Jej portrety są niezwykłe, wrażliwe, mocne.

 
 

To zdjęcie, autorstwa Antonucci Fotografia obrazuje niezwykle rzadki poród. Noworodek przyszedł na świat w tzw. czepku, czyli w worku owodniowym.

 

"Dotyk miłości"

To zdjęcie autorstwa Barbary Aviz jest dowodem na to, że czułość nie odróżnia  porodu naturalnego od cesarskiego cięcia. Fotografka podpisała je słowami:

Dotyk miłości
 
 
 

Nagrodzona Polka

Dwa lata temu w rankingu najlepszych zdjęć porodowych 2020 stowarzyszenie fotografów Birth Becomes You zestawieniu wybrało dwa dzieła polskiej fotografki Ani Wibig. W rozmowie z nami fotografka mówiła:

Narodziny to eksplozja prawdziwych, niczym nieskrępowanych emocji. To jest właśnie to, za co kocham te reportaże. Nieprzewidywalność, autentyczność i niesamowita dawka szczęścia za każdym razem.

Zdjęcie pochodzi z sesji porodowej wykonanej przez Annę Wibig.Zdjęcie pochodzi z sesji porodowej wykonanej przez Annę Wibig. Fot. Anna Wibig/ Obiektywnie najpiękniejsze

Bliżej niż kiedykolwiek

W Polsce i za granicą coraz więcej rodzin decyduje się na spotkanie z profesjonalnym fotografem, by ten uwiecznił narodziny dziecka. Jeszcze kilka lat temu nieco kontrowersyjny trend dziś rozgościł się na dobre na salach porodowych, w domach, w sieciach społecznościowych.

Dzięki technologii jesteśmy bliżej doświadczenia narodzin człowieka, niż kiedykolwiek wcześniej.

Więcej o: