Kiedy wypłaty 300 plus w 2022 r.? Aby dostać środki, rodzice muszą pilnować terminów

Kiedy wypłaty 300 plus w 2022 r.? Rządowy program "Dobry Start" to dodatkowe 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. Chociaż jest środek wakacji i temat szkoły wydaje się odległy, rodzice, którzy chcą skorzystać ze świadczenia, powinni mieć na uwadzę datę składania wniosków.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że ponad 743,5 tys. dzieci może liczyć na dodatkowe 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Składanie wniosków jest bardzo łatwe i w całości odbywa się drogą elektroniczną. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód, ważne jest jednak terminowe złożenie dokumentów. 

Program "Dobry Start" - świadczenie na szkolną wyprawkę

"Dobry start" to rządowy program pomocy dla wszystkich rodzin z dziećmi. Przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Natomiast jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne i uczące się w szkole - świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. Program niestety nie obejmuje dzieci uczęszczających do żłobka oraz studentów. 

Aby skorzystać ze świadczenia, rodzice muszą pamiętać o złożeniu wniosku w terminie - jest to możliwe od 1 lipca do 30 listopada br. Należy w nim podać między innymi numer konta bankowego, numer telefony czy aktualny adres mailowy. Przyznanie dodatkowych pieniędzy na artykuły szkolne odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, dlatego posiadanie konta jest wymagane. Wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem:

  • Platformy Usług Elektronicznych,
  • portalu Emp@tia,
  • bankowości elektronicznej.
Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Kiedy wypłaty 300 plus w 2022 r.?

Terminowe złożenie wniosku jest kluczowe, by uzyskać dodatkowe środki na podręczniki, zeszyty i pozostałe artykuły niezbędne do nauki. Jak przypomina Ministerstwo Rodziny, złożenie wniosku jeszcze w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do końca września. Z kolei rodzice, którzy odkładają deklaracje na później (wrzesień, październik, listopad), będą musieli zaczekać na przelew nawet przez kolejne dwa miesiące.  

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że wypłaty świadczenia Dobry Start, tak zwanego 300 plus, na wyprawki szkolne dla uczniów ruszą 18 lipca. Rodzice znajdą informację o przyznaniu pieniędzy na profilu portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Obecnie do klientów ZUS-u zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały umieszczone na portalu PUE ZUS. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia. Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku

- przekazała w komunikacie prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Więcej o:
Copyright © Agora SA