Wybrała imię dla córki, teraz żałuje. "Jest kłopotliwe, ale mój mąż nie widzi problemu"

Mama podzieliła się na forum dla rodziców obawami dotyczącymi imienia, które wybrała dla swojej córki. Według niej brzmi tanio. "Nie wiem, co mam robić. Od sześciu miesięcy zżerają mnie wyrzuty sumienia" - napisała.

Więcej historii rodziców przeczytasz na Gazeta.pl.

Użytkowniczka forum Mumsnet poprosiła internautów o radę. Przyznała, że wybór jej i jej męża padł na imię, które ma związek z naturą i przeważnie używa się go w odniesieniu do chłopców. Na początku nie widzieli w nim niczego złego, ale po czasie mama zaczęła zdawać sobie sprawę z tego, że jest trudne do wymówienia i może brzmieć tanio i być odpowiednie "dla pań lekkich obyczajów".

Jest dla mnie całym światem, a czuję się, jakbym ją zawiodła

- napisała kobieta.

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

"Jest kłopotliwe, ale mój mąż nie widzi problemu"

Niestety nie zdradziła, jakie konkretnie wybrali imię, bo jak powiedziała, czułaby się jeszcze gorzej. Dodała tylko, że ta pozycja znalazła się zarówno na jej liście imion, jak i liście jej męża i wybrali ją zbyt pochopnie. Podobnie jak wielu rodziców w tym czasie, odczuwali silną presję. 

Użytkownicy forum niestety nie wiedzieli, jak pomóc kobiecie bez tego istotnego szczegółu. Niektórzy próbowali odgadnąć. Wśród ich propozycji pojawiły się:

River (Rzeka), Rowan (Jarzębina), Wren (Strzyżyk), Sky / Skye (Niebo), Willow (Wierzba), Autumn (Jesień), Brook / Brooke (Potok), Linden (Lipa), Storm (Burza), Ocean, Phoenix (Feniks) i Misty (Mglisty).

Ksiądz (zdjęcie ilustracyjne)Ksiądz poprosił o zmianę imienia na bierzmowanie. "Był zniesmaczony wyborem"

Autorka wpisu potwierdziła, że ich wybór znajduje się wśród haseł odgadujących.

Moja siostra miała ten sam problem z imieniem swojego pierwszego dziecka. Wytrzymała i bardzo im to odpowiada. Jest zachwycona 4 lata później

- napisała jedna z mam. 

Wśród komentarzy pojawiły się także zapowiedzi, że wyrzuty sumienia związane z imieniem to dopiero początek macierzyństwa. Mamy nie pocieszyły autorki wpisu, twierdząc, że każda decyzja podjęta w późniejszym czasie, będzie skutkowała podobnymi odczuciami.

Imiona dla dzieciNajdziwniejsze imiona w Polsce. Niektóre pomysły mogą zaskoczyć

Więcej o: