1000 zł na dziecko. Nawet tyle mogą otrzymać rodzice na wakacje. Istotna jest jedna kwestia

Rodzice mogą otrzymać nawet 1000 zł na wakacje dla swoich dzieci. Jednak trzeba spełnić pewne warunki i trzymać się określonych terminów. Sprawdź, jak skorzystać z dodatkowych pieniędzy na wakacje.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny jest jednorazowym świadczeniem dla rodzin z dziećmi w wieku poniżej 18 lat. Przysługuje w kwocie 500 zł dla dzieci zdrowych oraz 1000 zł dla niepełnosprawnych. Pierwotnie świadczenie to miało działać do końca marca 2022 roku, ale ostatecznie termin ten przedłużono. Sprawdź, do kiedy i na jakich zasadach.

Bon turystyczny (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny 2022 to jak drugie 500 plus. Rodzice muszą jednak pilnować terminów

Bon turystyczny to nawet 1000 zł. W tym terminie musisz go wykorzystać

Bon turystyczny jest świadczeniem przysługującym wszystkim dzieciom, które nie są pełnoletnie. Dotychczas miał wygasnąć 31 marca 2022 roku, ale przedłużono ten termin do końca września bieżącego roku. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że w tym okresie należy zapłacić za usługę. Jej wykonanie może być i po upływie powyżej daty. 

Jednak gdzie i na co można wykorzystać bon turystyczny? Pieniądze można przeznaczyć na takie aktywności jak:

  • usługi hotelarskie - nocleg w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy kempingu),
  • imprezy turystyczne organizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego (minimum dwie różne usługi turystyczne na potrzeby tej samej podróży bądź wakacji) - np. kolonie, "zielone szkoły ", obozy harcerskie, sportowe i rekreacyjne.

Wakacje z bonem turystycznym. Do kiedy trzeba go wykorzystać? Jak odebrać bon turystyczny? (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny 2022. To już ostatnie miesiące na wykorzystanie środków

Pełna lista podmiotów, które umożliwiają skorzystanie z bonu turystycznego jest dostępna w tych miejscach:

Jak aktywować bon, aby dokonać zapłaty? Przede wszystkim, musisz mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS:

  • odszukaj zakładkę "Polski Bon Turystyczny",
  • podaj swój aktualny adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Tutaj możesz pobrać instrukcję w postaci pliku docx - aktywacja bonu turystycznego.

Więcej o: