Pieniądze na rodzinne wakacje od rządu. Rodzice muszą się pospieszyć ze złożeniem wniosku

Pieniądze na rodzinne wakacje od rządu wykorzystuje wiele polskich rodzin. Polski Bon Turystyczny pozwala im opłacić wakacyjny wypoczynek dla dzieci. Żeby go aktywować, wystarczy kilka kliknięć myszką. Warto jednak się spieszyć, gdyż czas na wykorzystanie bonu jest ograniczony.

To ostatni dzwonek, by wykorzystać dodatkowy zastrzyk gotówki na wakacje. Do kiedy ważny jest bon turystyczny? Na co można go wykorzystać? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Pieniądze na rodzinne wakacje od rządu. Nawet tysiąc złotych na dziecko

Polski Bon Turystyczny pomaga rodzicom pokryć koszty wakacji swoich pociech. Przysługuje on na każde dziecko poniżej 18 roku życia. Standardowy bon ma wartość 500 zł, jednak w przypadku dziecka z niepełnosprawnością kwota jest wyższa - wynosi 1000 zł.

Wakacje z dzieckiem (zdjęcie ilustracyjne) Rodzice dostają dodatkowe pieniądze od rządu. Mogą je wykorzystać na wakacje z dziećmi. Jest pewien warunek

Polski Bon Turystyczny - jak go aktywować?

Bon turystyczny aktywuje się za pomocą elektronicznej platformy PUE ZUS. Oto instrukcja krok po kroku:

  • Logujemy się na swój profil PUE ZUS, jeżeli go nie posiadamy, możemy go szybko i sprawnie założyć poprzez bankowość elektroniczną lub Profil Zaufany.
  • Po zalogowaniu w górnym menu wybieramy zakładkę "Ogólny" i przechodzimy do kolejnej zakładki o nazwie "Polski Bon Turystyczny".
  • Klikamy "Mój bon".
  • Kolejnym krokiem jest naciśnięcie przycisku "Aktywuj bon", ujrzymy okno dotyczące aktywacji bonu, wpisujemy tam swój numer telefonu oraz adres mailowy.
  • Po wpisaniu danych klikamy "Aktywuj bon". Otrzymamy informację, że bon jest aktywny, potwierdzamy przyciskiem "OK".

Dzieci (zdjęcie ilustracyjne) Od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu? Wielu rodziców ma wątpliwości

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przypominamy, że bon turystyczny można wykorzystać do 30 września 2022 roku i tylko na terenie Polski.

Za co zapłacimy bonem turystycznym?

Bonem turystycznym możemy opłacić np. nocleg w hotelu, na campingu czy w gospodarstwie agroturystycznym. Pieniądze mogą też zostać wydane na kolonie, zieloną szkołę czy obóz. To jednak nie wszystko. Używając bonu możemy także zafundować dziecku atrakcje - zapłacić za imprezy turystyczne, realizowane przez organizacje pożytku publicznego lub przedsiębiorcę turystycznego oraz opłacić bilety w muzeach, parkach rozrywki itd.

Więcej o: