Pięcioro dzieci śpi w jednym pokoju. Wielodzietna mama pochwaliła się tym na TikToku

Mama ośmiorga dzieci podzieliła się na TikToku "trikiem na zmieszczenie pięciu pociech w jednym pokoju". Jej nagranie wywołało sporo kontrowersji. "Masz ośmioro dzieci, ale nie masz dla nich przestrzeni ani funduszy" - zarzucali jej internauci.

Więcej historii mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Wielodzietne rodziny muszą być doskonale zorganizowane, dlatego ich konta na TikToku cieszą się ogromną popularnością. Osoby wychowujące gromadkę dzieci chętnie dzielą się trikami na oszczędzanie czasu, miejsca i pieniędzy. Ostatnio jedna z mam zdradziła, jak urządzić niewielki pokój dziecięcy, aby zmieściło się w nim pięcioro rodzeństwa. Niestety jej pomysł nie spotkał się z entuzjazmem. Wiele osób zwróciło uwagę na to, że jej dzieci nie mają prywatności.

Zobacz wideo Poduszka minionek i ramka na obrazki. Urządzamy pokój dziecka

Pięcioro dzieci śpi w jednym pokoju

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Des Luna umieściła w jednym pokoju konstrukcję składającą się z łóżka piętrowego z łóżek dla dwóch osób i jednego pojedynczego na antresoli. Na dolnym łóżku śpi dwoje synów Des, na podwójnym górnym dwie córki i na pojedynczym 14-letnia córka. W pokoju znajduje się także garderoba. 

Nagranie wywołało sporo kontrowersji. O ile w przypadku najmłodszych dzieci, obecność rówieśnika w pokoju, może mieć pozytywny wpływ na rozwój: w końcu dzielą się zabawkami i uczą wspólnego spędzania czasu, o tyle dzielenie pokoju przez pięcioro rodzeństwa w różnym wieku, może nie być najlepszym pomysłem. 

14-latka powinna mieć własny pokój. Potrzebuje przestrzeni i spokoju od reszty dzieci
Chłopcy i dziewczęta w tym samym pokoju? Nie mają prywatnośći!
Nie planuj pięciorga dzieci, jeśli stać cię na tylko jeden pokój 
To brzmi jak tortury
Współczuję tym dzieciom

- pisali internauci.

Więcej o: