300 plus - dla kogo? Wielu rodziców może liczyć na porządny przypływ gotówki

300 plus - dla kogo? Wiele polskich rodzin może liczyć na tę formę wsparcia, jednak nie należy się ona wszystkim. Komu przysługuje 300 plus? Odpowiadamy.

300 plus to nic innego jak dodatkowy zastrzyk gotówki dla wszystkich dzieci, które uczą się w szkole. Wsparcie w wysokości 300 zł ma pomóc w skompletowaniu wyprawki szkolnej. Rodzice, którzy chcą zyskać pieniądze, muszą jednak dotrzymać terminów.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

300 plus - dla kogo? Te rodziny mogą liczyć na pieniądze

 Ze świadczenia 300 plus nie mogą skorzystać dzieci uczęszczające do żłobka i przedszkola oraz studenci. Pieniądze przysługują uczniom w wieku od 7. do 20. lat. Jednak w przypadku, kiedy dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności i się nadal uczy - pieniądze przysługują do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Świadczenie 300 plus. Jak złożyć wniosek o pieniądze na wyprawkę szkolną?

Na początku lipca wystartował nabór wniosków na wypłatę pieniędzy ze świadczenia "Dobry start" (potocznie nazywany 300 plus). Wszystko to w związku z rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego 2022/2023. Wypłatą tego świadczenia  zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jak złożyć wniosek?

Wnioski można składać, w terminie od 1 lipca do 30 listopada:

  • przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • portal PUE ZUS.

Więcej informacji o świadczeniach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przypominamy, że złożenie dokumentów jeszcze w okresie wakacyjnym gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do końca września. Z kolei spóźnialscy, którzy złożą wniosek w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), otrzymają pieniądze na wyprawkę szkolną dla  dzieci znacznie później - w ciągu kolejnych dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA