Pięciolatek od dwóch lat śpi w kartonowym pudełku. Mama tłumaczy, czemu

Nauczycielka przedszkolna i autorka poradników dla rodziców opublikowała nagranie, w którym wyjaśniła, dlaczego jej pięcioletni syn od dwóch lat śpi w kartonowym pudełku. "Moja córka spała w namiocie przez pół roku, potem przeniosła się pod stół" - napisała jedna z jej obserwatorek.

Więcej historii mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Susie Allison prowadzi profil na Instagramie, gdzie publikuje porady dla rodziców. Wśród jej nagrań można znaleźć mnóstwo pomysłów na kreatywną zabawę z najmłodszymi, a także pomysły na rozwiązanie problemów wychowawczych. Ostatnio zdradziła, że jej pięcioletni syn od dwóch lat śpi w kartonowym pudełku. 

Dlaczego? Bo o to poprosił. A ja nie miałam powodu, żeby odmówić

- stwierdziła.

Zobacz wideo W jakim celu ma powstać rejestr ciąż? Pytamy Hannę Gill-Piątek

Pięciolatek od dwóch lat śpi w kartonowym pudełku

Następnie Allison przyznała, że prośba dziecka nie była kontrowersyjna, bo nie zagrażała bezpieczeństwu dziecka, ani nie powodowała problemów rodzinnych. Dodała, że uwielbia, kiedy dzieci przychodzą do niej ze swoimi pomysłami, które mają dla nich ogromną wartość, a dorosłym nie robią żadnej różnicy. Potem pokazała, jak wygląda kartonowe łóżko syna. Widzimy, że chłopiec ma wewnątrz kartonu posłanie i swoje ulubione maskotki. 

Kocha swoje pudełko, swoją przestrzeń, swoją niezależność, swoją autonomię. Ma teraz pięć lat i nie sądzę, żeby pudełko nas opuściło w najbliższym czasie

 - powiedziała mama pięciolatka, a następnie zmusiła rodziców do refleksji: Jak często mówimy "nie", kiedy moglibyśmy po prostu powiedzieć "tak"? Nagranie można obejrzeć TUTAJ.

W komentarzach swoimi doświadczeniami podzielili się także inni użytkownicy Instagrama.

Moja siedmioletnia córka śpi w kartonowym pudełku od trzech lat. Musieliśmy je naprawiać i wymieniać, ale je uwielbia
Moja córka spała w namiocie przez pół roku, potem przeniosła się pod stół
Mój tata i ja pomalowaliśmy karton na zewnątrz i sprawiliśmy, że wyglądał, jak mój własny domek

- pisali.

Więcej o: