Hebrajskie imię dla chłopca od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu. Ma biblijne znaczenie

To jedno z najbardziej znanych imion biblijnych. Tak nazywał się ukochany uczeń Jezusa i człowiek, który go ochrzcił. Hebrajskie imię dla chłopca oznacza "Jahwe jest łaskaw" i od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach popularności.

Imię Jan towarzyszy nam już od czasów biblijnych i rozpowszechniło się przede wszystkim w krajach chrześcijańskich (świadczy o tym fakt, że tak nazywało się 23 papieży). Od tego momentu wielu władców i znanych postaci historycznych je nosiło. W dzisiejszych czas imię to należy do jednych z najbardziej popularnych i od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach popularności. 

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Więcej informacji o popularnych imionach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Hebrajskie imię dla chłopca ma biblijne znaczenie

Jan to po hebrajsku "Jahwe jest łaskaw". Wielu rodziców wierzy, że odpowiednio wybrane imię sprawi, że dzieckiem będą opiekować się istoty niebieskie i potężni patronowie. Tak właśnie może być w tym przypadku. Od wielu lat mężczyźni o imieniu Jan władali imperiami, rządzili mniejszymi państewkami lub byli głowami największej religii na świecie. Niektórzy z nich zostali uznani za wzór do naśladowania. 

Fani muzyki klasycznej kojarzą je z jednym z najsłynniejszych kompozytorów - Johannem Sebastianem Bachem, którego utwory wygrywane są podczas koncertów, ślubów i przyjęć.

Jan z roku na rok staje się coraz bardziej popularny

Od kilku lat tradycyjne imiona przeżywają swój renesans. Rodzice bardzo chętnie je wybierają. W zeszłym roku urodziło się najwięcej Antonich (7821 chłopców), drugie miejsce zajął Jan (6975), na podium znalazł się też Aleksander (6916). Te trzy imiona cały czas utrzymują się w topce. Pozostałe miejsca przypadły w udziale:

  • Franciszkowi - 6629 urodzeń,
  • Jakubowi - 6427,
  • Leonowi - 5296,
  • Mikołajowi - 5205,
  • Szymonowi - 4962,
  • Filipowi - 4884,
  • Stanisławowi - 4679.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.