Wyprawka 300 plus 2022. Aby nie stracić gotówki, rodzice muszą dopilnować jednej kwestii

Wyprawka 300 plus 2022 to potoczna nazwa programu "Dobry Start". Dzięki niej rodzice mogą kupić swoim dzieciom książki, zeszyty, plecaki i inne potrzebne przybory do szkoły. Aby ją otrzymać, trzeba złożyć wniosek. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest termin.

"Dobry start" to rządowy program, który przysługuje rodzinom wychowującym uczące się dzieci do 20 roku życia. Osoby wychowujące pociechy z niepełnosprawnością świadczenie będą otrzymywać do dnia 24. urodzin dziecka. Rodzice raz do roku dostają 300 zł na wyprawkę. Te pieniądze mogą przeznaczyć na zakup potrzebnych przyborów szkolnych. Jeżeli nie dopilnujemy istotnej kwestii, możemy stracić szansę na zdobycie tego dodatku.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

Więcej informacji o programach rządowych znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Wyprawka 300 plus 2022. Od lipca można składać wnioski

1 lipca 2022 r. ruszył nabór do programu "Dobry Start". Wszystkimi formalnościami zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który decyduje też o terminie wypłacania świadczenia. Wnioski (tylko w formie elektronicznej) można wysyłać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, strony Emp@atia oraz bankowości elektronicznej. Wyprawka 300 plus 2022 wypłacona zostanie jednorazowo na początku najbliższego roku szkolnego na numer konta podany przez rodzica. Termin zależy od tego, kiedy złożymy odpowiednie dokumenty. 

Wyprawka 300 plus 2022. Trzeba dopilnować jednej ważnej kwestii

W przypadku tego świadczenia istotny jest czas. Wnioski należy składać do 30 września 2022 r. Co ważne, termin wypłacania pieniędzy zależy od tego, kiedy wyślemy dokumenty.  Im szybciej to zrobimy, tym lepiej. Jeśli wniosek złożymy w lipcu i sierpniu, wypłatę świadczenia otrzymamy we wrześniu. W pozostałych przypadkach na dodatkowe 300 zł musimy jeszcze poczekać. Oznacza to, że gotówka na nasze konta trafi dopiero w październiku lub listopadzie. 

Musimy wziąć jednak pod uwagę, że nie wszystkie rodziny mogą liczyć na program "Dobry Start". Wypłaty nie otrzymają dzieci, które chodzą do przedszkola i żłobka oraz studenci. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA